Paylaş

Huawei HG658C V2 kanal ayarını yapma. Modeminiz çekmiyor ya da kopma sorunu yaşatıyorsa neler yapmanız gerektiğini yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Aldığımız modemlerde belli zaman sonra çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar arasında en sık yaşananı ise çekmeme problemidir. Sürekli kopan internet belli zamandan sonra psikolojinizi bozabilmektedir.

Günlük hayatta internet olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Gittiğimiz her mekanda internet var mı yok mu? Sorusunu sormaktayız. Durum böyle olunca aldığımız modemlerde de seçici davranmaktayız.

Ürünün en kalitelisi hangisi ise onu almaktayız. Ancak ne kadar iyi modem alırsak alalım belli zamandan sonra çekmeme ya da kopma sorunuyla muhakkak karşılaşmaktayız. Huawei hg658c v2 marka modemi Vodafone destekli bir modemdir.

Huawei HG658C V2 kanal ayarını yapma

Farklı servis sağlayıcılarına geçişleriniz sırasında bu modeme çok fazla destek verilmemektedir. Modeminizde kopma ya da çekim alanında meydana gelen sorunlardan sonra kanal ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. Hg658c v2 marka modeminizin kanal ayarlarını nereden yapacağınıza birlikte bakacağız.

Huawei hg658c v2 kopma sorunu

Kanal ayarlarını yapmadan önce ilk olarak kablo bağlantılarını gözden geçirmeniz gerekiyor. Tüm bağlantıları hazır hale getirdikten sonra işlemlerimize başlayabiliriz. Öncelikle bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyoruz. Adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.

hg658c v2 kopma sorunu

Karşınıza gelen ekranda,

  • Kullanıcı adı: vodafone
  • Şifre: vodafone
  • Yazdıktan sonra oturum aç butonuna tıklayalım.
  •  Modemin içerisine giriş yaptıktan sonra üst kısımda ‘’Yerel ağ’’ yazısını göreceksiniz.
  • Ona dokunduktan sonra sayfanın sol kısmında ‘’Kablosuz ağ ayarları’’ seçeneğine tıklayın.
  • Önünüze gelen ekranı hafif aşağıya doğru kaydırın ve gelen seçenekler içerisinde ‘’Gelişmiş ayarlar’’ yazısına dokunun.
  • Karşınıza gelen ekranda ise ‘’Kanal’’ yazısını görmeniz gerekiyor.
  • Kanal: 1,6,9 ya da 11 olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hangi kanalda verim aldıysanız o kanalda devam edebilirsiniz.
  • Denemelerinizi sırayla yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Kanal ayarlarını yaptıktan sonra yarım saat ya da 45 dakika internette gezinti yapmalısınız. Sorunu hangi kanalda yaşamıyorsanız o şekilde kalabilir.
Huawei HG658C V2 kanal ayarını yapma

Vodafone üretmiş olduğu modemlerden biri olan Huawei hg658c v2 marka modemiyle ilgili kanal ayarların nereden yapıldığına dair bilgileri sizlerle paylaştık. Bundan sonra çekim ya da kopma problemi meydana gelirse yukarıdaki işlemleri sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili sormak veya eklemek istediklerinizi bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikiPhone telefonum siyah ekranda kaldı
Sonraki İçerikSkype video gönderemiyorum yollayamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here