Paylaş

iPhone telefonum siyah ekranda kaldı. Telefonunuz çalışıyor ama ekran siyah ise çözüm için nelerin gerekli olduğunu kaleme almış bulunuyoruz.

Teknoloji geliştikçe akıllı telefon kullanımı da sürekli artmaktadır. Artık tuşlu telefonların yerini kameralı telefonlar almaktadır. iPhone telefon kullanıcı sayısı da günden güne çoğalmaktadır. Teknoloji ürünlerinde bazen istemeyen hatalar meydana gelebilmektedir.

Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iPhone telefon kullanıcıları telefon ekranlarını siyah ekranda takılıp kaldığını belirtmektedir. Yaşanan bu sorunun altında yatan nedenin ne olduğu geniş kapsamlı araştırmış bulunuyoruz.

iPhone telefonum siyah ekranda kaldı

Sorun iPhone telefonlarında sadece yaşanmamaktadır. Android telefonlarında da meydana gelmektedir. Burada önemli olan telefonu bir yere vurmadan önce güzel bir araştırma yapmanızdır. Araştırmalarınız sonuç vermez ise yine telefonu vurmadan bir servise göstermeniz gerekmektedir.

Kimi kullanıcılar Android işletim sistemli telefonlardan, kimi kullanıcılar ise iPhone telefonlarından vazgeçmemektedir. Her iki telefon kullanıcıları da telefonlarında siyah ekran sorunu yaşadığını dile getirmektedir.

iPhone telefonum siyah ekranda kalıyor

Telefonların baş belası olan siyah ekran sorunuyla ilgili iPhone kullanıcıların neler yapması gerektiğini incelemiş bulunuyoruz. Çözüm aşamaları için nelerin gerekli olduğunu hangi yolların izlenmesi gerektiğini sizlere sunacağız.

iphone ekran karardı açılmıyor

iPhone siyah ekran sorununu gidermek istiyorsanız;

  • Telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Yani hard reset işlemlerinizi yapmanız gerekiyor.
  • Hard reset yaptıktan sonra düzelme olmadıysa şarjın bitmesini bekleyin.
  • Daha sonrasında yeniden şarj edin ve telefonu açın.
  • Yine aynı şekilde hard reset yapın.
  • Batarya çıkan batarya ise çıkartalım. Sonrasında biraz bekleyelim. Biraz bekledikten sonra tüm bağlantıları takıp telefonu şarj edelim.
  • Yapılan işlemler sonuç vermezse ise bu durumda telefonun garantisi varsa servise yoksa da tanıdık bir telefoncuya götürüp baktırmak olacaktır.
  • Ekran siyah ekranda kaldığında bu aşamalar problemi gidermiş olması gerekiyor.
iPhone telefonum siyah ekranda kaldı

iPhone telefon kullanımında ekranın kararma sonrasında telefonu kırma noktasına gelebiliyorsunuz. Bizde bu sıkıntıyı daha fazla yaşamayın diye gerekli incelemeleri araştırmış bulunuyoruz. Yukarıdaki işlemleri ele almanız halinde sorun giderilecektir.

Buraya kadar sormak eklemek istediğiniz bir husus varsa yorum alanında bize iletebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikTik tok onay kodu neden geliyor 2020
Sonraki İçerikHuawei HG658C V2 kanal ayarını yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here