Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook hak ve gizlilik ihlalini şikayet etme ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Facebook uygulaması üzerinde şantaj, mahrem görüntüler ve tehdit durumları günden güne artış göstermektedir. Hal böyle olunca kullanıcılar şikayetlerini iletebilecekleri bir kanal aramaktadır. Facebook hak ve gizlilik ihlalini şikayet etme adımları konusunda sizi detaylıca bilgilendireceğiz.

Facebook hesabınızda biri sizi istenmeyen görüntülerinizle tehdit ediyor ya da Fotoğraf veya videonuzu paylaşıyor ise bunu şikayet etmeniz gerekmektedir. Daha öncesinde şantaj ve mahrem görüntülerinin şikayeti ile ilgili formu sizinle paylaşmıştık. Ancak Facebook o form doğrultusunda kendisiyle iletişimi kesince artık gizlilik ihlali üzerinden durumu yetkililere bildirebilirsiniz.

Facebook hak ve gizlilik ihlalini şikayet etme

Facebook hak ihlalini şikayet etme

Facebook hak ihlalini şikayet etme ayarlarını nereden ve nasıl yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Öncelikle bunu Facebook’un kendi içerisinde değil ayrı bir form üzerinden olacağını unutmamanız gerekmektedir.

Forma rahat bir şekilde ulaşabilmeniz için ise sizin adınıza araştırmamızı tamamlamış bulunuyoruz. https://www.facebook.com/help/contact/144059062408922 ilgili form üzerinden Facebook yöneticileri ile durumunuzu bildirebilirsiniz. Görüntünün yayınlandığı tarihi, saati ya da URL bağlantısını Facebook’a bildirmenizle birlikte sorununuzun en kısa zaman çözüme kavuşacağını da bilmeniz de fayda bulunmaktadır.

Nadiren de olsa durum gecikmesi yaşanabilmektedir. Hem formu doldurup göndermenizi hem de durumu savcılığa bildirmenizi tavsiye ediyoruz. Sizi parayla, ailenizle ya da farklı alanlarda tehdit ediyor ve o kişi Türkiye’de ise adresiyle birlikte savcılığa durumu bildirdiğinizde işlemler ele alınmış olacaktır.

Facebook hak ve gizlilik ihlalini şikayet etme

Facebook gizlilik ihlalini şikayet etme ayarlarınız için fotoğrafınız, videonuz ya da diğer noktasında tercihinizi yapıp formu detaylarıyla birlikte doldurmanız gerekmektedir. En ufak ayrıntıyı bile sorun açıklaması bölümüne girmenizi istiyoruz. Ardından yetkililer tarafınızdan kontroller yapılıp işlemler gerçekleştirilecektir.

Facebook ihlalini bu şekilde devreye koymanızla birlikte olur da sorun yaşar iseniz durumu bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olmaktadır. İlgili kontrolleri iletilen bilgiler ışığında işleme alacağımızı bilmenizi istiyoruz. Ancak genel itibariyle verdiğimiz formdan sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır. Diğer konularla alakalı da bilgilendirmeleri verdiğimizden ötürü sizlerden gelen bildirimlere istinaden araştırmaları yapıp yazılarımızı hazırlamaktayız.

Önceki İçerikinstagram bağlantı kurulamadı ve işletme sınırına geldiniz
Sonraki İçerikFacebook sayfama whatsapp butonu ekleme ve koyma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here