Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme ve koyma ayarlarını nasıl sağlanacağı konusu ele aldık.

Facebook’ta açılan sayfaların günden güne çoğaldığını görüyoruz. Bunun nedeni instagram’da reklam verenlerin bir Facebook sayfasının olma zorunluluğudur. Şayet sizin Facebook hesabınızda açılmış olan Facebook sayfanız yok ise reklam verilememektedir. Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme ve koyma istemektedir.

Whatsapp business bilgilerini Facebook sayfanıza eklemek istiyorsanız eğer yapılması muhtemelen ayardan bahsederek sorununuzu kısa süre içerisinde gidermenize yardımcı olacağız. Sağlayacağınız işleriniz neticesinde Whatsapp profilinizi çok rahat bir şekilde hesabınıza bağlayabileceksiniz.

Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme ve koyma

Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme

Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme ayarı için öncelikli olarak Facebook hesabınıza giriş yapıp oradan da sayfanızın olduğu ana ekrana gelmeniz gerekmektedir. Ana ekrana gelmeniz ile birlikte ekranın sol tarafında bulunan imleci aşağıya doğru kaydırmanız gerekmektedir.

Aşağıya çektiğinizde ‘’Sayfa ayarları’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Onun üzerine dokununuz. İşlemi yapmanızla birlikte gelen sayfanın yine sol ekranında yer alan ‘’Whatsapp’’ butonuna tıklayınız. Ardından gelen sayfanın orta alanında yer alan yerde ‘’Telefon numarası’’ göreceksiniz.

Telefon numarası olan yere numaranızı girdikten sonra ‘’Kodu gönder’’ demelisiniz. Beraberinde kod telefonunuza gelmiş olması gerekmektedir. Kodu ilgili alana girmeniz durumunda sorununuzu kısa süre içerisinde gidermiş olacaksınız. Artık Facebook sayfanıza whatsapp’ın bağlanma işlemlerini de bitireceksiniz.

Facebook sayfama whatsapp butonu koyma ayarları esnasında istenilen kod telefonunuza gelmediyse eğer kodun gelebilmesi için tekrar işlem sağlayın. Ya da numaranızın kontrollerini gerçekleştirerek işlem denemenizde yarar bulunmaktadır.

Kod gelip ardından kodu girdikten sonra numaranız bağlanmıyorsa internet bağlantılarınızı gözden geçirin. Bağlantı kesikliğinden ötürü ayarlar yarım kalabilmektedir. Bağlantılarınızla ilgili sorun yok ise farklı bir tarayıcı kullanarak deneme yapmanız gerekiyor.

Belirtilen ayarlarımız neticesinde hiçbir şekilde bağlantıyı kuramıyorsanız yani olmuyor ise sorun sunucu tabanlı olabilmektedir. Farklı arkadaşlarınızda benzer durumunun yaşanıp yaşanmadığını sorabilir ya da numara değiştirerek deneme sağlayabilirsiniz. Ancak sunucuda da sorun yok ise probleminizi yetkililere sizin sorun bildir alanı üzerinden bildirmeniz gerekmektedir. İyi gezintiler dileriz.

Facebook sayfama whatsapp butonu koyma
Facebook sayfama whatsapp butonu ekleme ve koyma
Önceki İçerikFacebook hak ve gizlilik ihlalini şikayet etme
Sonraki İçerikCrazy Machines 3 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here