Paylaş

Facebook tanıyor olabileceğim kişiler gelmesin. Facebook hesabında arkadaş önerilerini kapatmak istiyor ve artık bu önerilerin gelmesini istemiyorsanız çözüm haberimizde.

Facebook uygulamasında gezinti sağladığınız sırada belli aralıklarla karşınıza arkadaşlık önerileri gelmektedir. Yani sizinle arkadaş olmayıp ama tanıyor olabileceğiniz kişileri görebiliyoruz. Sosyal medya alanında günlük hayatta gördüğümüz kişileri aratarak bulabiliyoruz. Hatırladığımız kişilerin tamamıyla arkadaş olmuşsunuzdur. Facebook karşımıza öyle kişileri çıkarıyor ki bizim kırk yıl düşünüp aklımıza gelmeyecek kişiler tanıyor olabileceğimiz kişiler arasında çıkabilmektedir. Lise arkadaşlarımız, asker arkadaşlarımız ya da bir kere görüşme yaptığımız kişiler karşımıza geliyor. Ama bizler farklı farklı illerden arkadaş eklersek bu durumda anlamsız kişiler öneri alanında sürekli olacak şekilde karşımıza gelmektedir. Böyle bir durumla sık sık karşılaşan kişiler o kişilerin tanıyor olabilecek alanına gelmesini istememektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için de nelerin gerekli olduğuna birlikte bakacağız.

Facebook tanıyor olabileceğim kişiler gelmesin

Facebook tanıdık kişiler gelmesin, facebook tanıdık kişiler çıkmasın, facebook tanıyor olabileceğim kişiler gelmesin istiyorum, facebook arkadaş önermesin, facebook tanıyor olabilecek kişileri kaldırma, facebook tanıyor olabilecek kişiler nasıl kalkar. Facebook uygulaması içerisinde tanınan kişilerin kaldırılabilmesi için aslında işlemler oldukça basittir. Birlikte kaleme alınan ayarlar neticesinde sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır.

Facebook tanıdık kişiler gelmesin

Bu alanı komple kapatacağınız bir yer bulunmamaktadır. Ama tanıyor olabileceğiniz kişilerde görmek istemediğiniz birini size arkadaş olarak sunuyorsa çözüm için aşağıdaki işlemleri sağlayalım.

Facebook tanıyor olabileceğim kişiler gelmesin, facebook arkadaş önerileri kapanmıyor, facebook öneri gelmesin, facebook öneri çıkmasın, facebook tanıdık kişiler gelmesin, facebook arkadaş önermesin

  • Arkadaşı ekle ya da kaldır butonu vardır. ”Kaldır” demeniz halinde artık bu kişi sizin tanıyor olabileceğin kişilerde sizlere gösterilmeyecektir.
  • Bu kişiyi hiç bir şekilde görmek istemiyorsanız bu durumda o kişinin profiline gelerek engellemesini sağlayabilirsiniz.
  • Kaldır dedikten sonra kalkmıyorsa bunun için internet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Bağlantılar kontrol edildikten sonra artık tanıyor olabileceğin kişiler alanında istemediğiniz kişi gelmeyecektir.
  • Buradaki önerilen kişiler sizin Facebook alanında arkadaş olduğunuz kişilerle orantılıdır.
  • Yani ortak arkadaşlarınızın çok olduğu kişileri facebook tanıyor olabileceğinizi düşünerek işleme aldırmaktadır.
  • Facebook tanıyor olabileceğim kişiler gelmesin işlemleri için belirtilen ayarları sağlamanız halinde işlemler çözümlenmiş olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here