Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via S format atma ve sıfırlama noktasında sizi bilgilendiriyor olacağız.

Mevcutta kullanmakta olduğunuz telefonunuzda meydana gelen arızalar sonucunda hemen telefoncuya gitmenize gerek bulunmamaktadır. Gelişmekte olan sayesinde artık çoğu teknik problemleri kendinizde giderebilirsiniz. Casper Via S format atma ve sıfırlama ayarları için nelerin gerekli olduğunu sizinle paylaşacağız.

  • Ayarlar için yapılması gerekenler hakkında bilgi verirken aynı zamanda alacağınız önlemler hakkında da sizi bilgilendireceğiz.
  • Bu aşamadan sizden tek isteğimiz aşağıdaki adımları takip etmenizde fayda bulunmaktadır.

Casper Via S format atma ve sıfırlama

Casper Via S format atma ve sıfırlama

Casper Via S format atma ayarlarınıza yardımcı olabilmek için gereken adımlar öncesinde alacağınız önlemler hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle telefonunuzun içerisinde yer almakta olan yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken aynı zamanda telefonunuzun içerisindeki rehberinde gitmemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tüm bunlar sonrasında işlemleriniz bitmemektedir. Haricinde telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Verdiğimiz bilgiler ışığında artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak telefonunuzun içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz.
  • Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız.
  • Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz.
  • En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Verdiğimiz ayarlar ilk sıfırlama işlemleri için yapılmıştır. İkinci sıfırlama yöntemi aşamaları için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via S sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via A4 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via G4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz