Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via G4 format atma ve sıfırlama ayarları hususunda sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonlarda meydana gelen arızalar sonucunda problemin giderilebilmesi için sıfırlama yoluna gidilmektedir. Sıfırlama ayarları noktasında herhangi bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Bunun için izleyecek çözüm yöntemlerini sizinle paylaşıyor olacağız. Casper Via G4 format atma ve sıfırlama için hangi adımlara bakacağımızı birlikte kontrol edeceğiz.

  • Telefonunuzun sıfırlama ayarları için öncelikle alacağınız önlemlerinde olduğunu unutmamanız gerekmektedir.
  • Önlemleri alarak işlem sağlamanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.
  • Her şey hazırsa artık sıfırlama ayarları için gerekli olan bilgilere geçelim isterseniz.

Casper Via G4 format atma ve sıfırlama

Casper Via G4 format atma ve sıfırlama

Casper Via G4 format atma adımları öncesinde cihazınızın içerisinde bulunan fotoğraf, rehber ve videolarınızın yedeklerini almanız gerekmektedir. Rehber yedeklenmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. İlgili uygulamadan yararlanarak çok rahat bir şekilde rehberin yedeğini sağlayabilirsiniz.

Haricinde ise telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Tüm bunları ayarladıktan sonra artık geriye çok fazla bir iş yükünüz kalmıyor. Geriye kalan tek şey cihazınızın sıfırlama işlemlerini doğru bir şekilde işleme koymanızdır.

  • Telefonunuzun içerisinden ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayınız.
  • Ve daha sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne giriniz.
  • Ardından da ‘’Fabrika verileri sıfırla’’ diyerek işlemlerinize devam ediniz.
  • Son adım da ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ diyerek sıfırlamayı noktalayınız.

Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

Casper Via G4 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via S format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via F3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here