Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via A4 format atma ve sıfırlama konusundaki ayarlarınız hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüz çağında artık telefon kullanımları eskiye oranla daha da artmış durumdadır. Hal böyleyken akıllı telefon kullanıcılarının tercihleri de bütçelerine göre ve memnun kaldıkları cihazlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.  Casper Via A4 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzda meydana gelen arızalar ya da donma kasma problemleri sonrasında cihazın sıfırlamasını yapabilirsiniz.
  • Fakat bu sıfırlama öncesinde almanız gereken önlemler ve dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

Casper Via A4 format atma ve sıfırlama

Casper Via A4 format atma ve sıfırlama

Casper Via A4 format atma adımları için öncelikle telefonunuzun içerisinde yer alan önemli verilerinizin yedeğinin alınması gerekmektedir. Yedeklerinizi almadığınız sürece ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yedeklemeyi alırken ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanarak cihazınızı içerisindeki rehberin yedeklemesini alabilirsiniz.

Tabi sadece yedek almakla önlem aldığınız düşünülmemelidir. Aynı zamanda cihazınızın şarj yüzdesi ise %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Tüm bu verdiğimiz bilgileri dikkate aldığınızda artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayınız.
  • Ve beraberinde ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise ‘’Telefonu sıfırla’’ ve ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemleriniz bitmiş olacaktır.

Casper Via A4 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via P3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via S format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here