Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via F2 format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Kullanıyor olduğunuz telefonlarınızda nedenini bilmediğiniz hatalar ister istemez başınızı ağrıtabilmektedir. Bu durumun önüne geçilebilmesi için telefonlarımıza artık sıfırlama yaparak giderme imkanınız bulunmaktadır. Casper Via F2 format atma ve sıfırlama hususundaki ayarlar noktasında sizi aydınlatacağız.

  • Telefonların her birinin kendine has sıfırlama yöntemi olmasından dolayı sizin telefonunuzun da kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer hangi yolları takip ederek işlem sağlayacağınızı göz atacağız.

Casper Via F2 format atma ve sıfırlama

Casper Via F2 format atma ve sıfırlama

Casper Via F2 format atma ayarları öncesinde bilinmesi gereken ilk işlem cihaz içerisindeki yedeklerin alınmasıdır. Yedeklerinizi almadan sıfırlamaya başlarsanız eğer ilerleyen dönemlerde verilerinizin kaybolmasından ötürü problem yaşayabilirsiniz.

Yedekleme işlemi için ilk olarak telefonunuzun rehberini yedekleyebilirsiniz. Onun içinde ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Ardından diğer uygulamalarınızın yedeklerini aldıktan sonra telefonunuzun şarjı yoksa şarja takarak en az %70 olması durumunda sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Mevcut telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriniz.
  • Devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine tıklayınız.
  • Ardından  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek işlemlerinize devam ediyorsunuz.
  • Beraberinde  ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz ile birlikte sıfırlamanın ilk ayağını bitirmiş olacaksınız.

Belirtilen ayarlar sonucunda sorun giderilmiş olacaktır. İkinci yol için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via F2 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz. Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikMessenger Ses Kaydı Dinlerken Bildirim Sesi Geliyor
Sonraki İçerikCasper Via G1 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here