Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via M4 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Telefonunuzu kullandığınız sırada meydana gelen arızalar her daim sizin canınızı sıkmıştır. Ancak şöyle bir durum söz konusu ki hemen bu üzüntüye kapılmanıza gerek bulunmamaktadır. Casper Via M4 format atma ve sıfırlama aşamalarını problemsiz şekilde yapabilmeniz için gereken tüm verileri sizinle paylaşıyor olacağız.

  • Daha sonrasında ise ayarlarınızı hiç sorun olmadan işleme alabileceğinizin bilgisini paylaşmakta fayda bulunmaktadır.
  • Hadi ben hazırım diyorsanız eğer nelerin dikkat edilmesi gerektiğini birlikte inceleyelim.

Casper Via M4 format atma ve sıfırlama

Casper Via M4 format atma ve sıfırlama

Casper Via M4 format atma noktasındaki ayarlarınızı kafanız rahat bir şekilde atmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzun içerisindeki verilerinizi yedeklemelisiniz. Yedeklerinizi almanızla birlikte geriye kalan işlemler arasında telefon yedeklemesi de bulunmaktadır. Mcbackup uygulaması üzerinden rehberin yedeklemesini yapabilirsiniz.

Haricinde de telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat ettim artık başlayabilirim diyorsanız eğer sıfırlama aşamaları aşağıdaki gibi ilerleyebileceksiniz.

  • Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine erişim sağlayınız.
  • Sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokununuz.
  • Beraberinde de  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Son ekranda da  ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz ile birlikte sıfırlamanın ilk ayağını bitirmiş olacaksınız.

Verdiğimiz bu bilgiler eşiğinde sıfırlamanın ilk ayağını bitirmiş olacaksınız. İkinci ayağı için ise aşağıdaki adımlar işleminizi bitirmenize yardımcı olacaktır.

Casper Via M4 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz