Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via G1 format atma ve sıfırlama ayaları konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Mevcuttaki telefonlarımızda oluşan sorunları artık araştırma yaparak giderebilmemiz mümkündür. Yaşanan aksaklıklar için kısa bir araştırma gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bizde bu yazımız içerisinde Casper Via G1 format atma ve sıfırlama noktasında gereken ayarlar noktasında sizi bilgilendiriyor olacağız.

  • Telefonumuzu sıfırlamadan önce ilk olarak yedeklerinizi almanız gerekmektedir.
  • Onun haricinde de bilmeniz gereken bazı bilgiler ve almanız gereken bazı önlemlerin olduğunu da söylememiz de fayda bulunmaktadır.

Casper Via G1 format atma ve sıfırlama

Casper Via G1 format atma ve sıfırlama

Casper Via G1 format atma ayarları konusunda sizi bilgilendirirkendikkat edilmesi gereken önemli noktalara da değinmekteyiz. Sizden ricamız ilk olarak cihaz içerisindeki yedeklerinizin alınmasıdır. Yedekleme işlemlerini aldığınız esnada telefon rehberinin yedeklemesini ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanarak alabilirsiniz.

Rehber yedeklemesini yapmanız sonrasında telefonunuzun şarj yüzdesi de %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Buna da oldukça dikkat etmenizi öneriyoruz. Tüm verdiğimiz bu bilgiler ışığında artık telefon sıfırlamasına başlayabilirsiniz.

  • Cihazınızın içerisinden ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayınız.
  • Sonrasında da  ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek devam ediniz.
  • Gelen ekranda bulunan  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek işlemlerinize devam ediyorsunuz.
  • Son aşamaya gelindiğinde ise  ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz ile birlikte sıfırlamanın ilk ayağını bitirmiş olacaksınız.

Verdiğimiz bilgilerle beraber artık sıfırlama ayarlarını bitirmiş ve sorununuzu gidermiş olacaksınız. Olur da bunlarda da çözüm elde edemez iseniz ikinci yönteme geçiş sağlayabilirsiniz.

Casper Via G1 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz. Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via F2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via A2 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here