Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via E3 format atma ve sıfırlama aşamaları ile ilgili işlemlerden bahsedeceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonlarınızda oluşan arızaların giderilebilmesi için en son yöntemlerden birisi cihazın sıfırlanmasına gitmektir. Ürünün sıfırlama aşamalarını işleme koyarsanız ana fabrika ayarlarına geri gitmiş olacaktır. Casper Via E3 format atma ve sıfırlama için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

  • Bu konuda acele etmenizi gerektirecek bir durum olmadan sakin bir şekilde ilerleme sağlamanızın sizin yararınıza olacağını söyleyebiliriz.
  • Verilen bu bilgiler ışığında artık sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hazırım diyorsanız eğer ayarlarınıza başlayabilirsiniz.

Casper Via E3 format atma ve sıfırlama

Casper Via E3 format atma ve sıfırlama

Casper Via E3 format atma noktasında gereken ayarların işleme alınabilmesi için telefonunuzdaki verilerin yedeklenmesi gerekmektedir. Cihazınızın yedekleme işlemleri öncesinde galerinizdeki resim ve videolarınızı yedekleyip ya da bilgisayarınıza aktarım yoluna gidebilirsiniz.

Telefon rehberinizin yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu sayede cihaz yedeklemesi başarılı bir şekilde işleme alabilirsiniz. Ancak onun öncesinde de telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Artık ayarlarınıza başlayabilirsiniz.

  • Öncelikle telefonunuzun içerisinden ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapınız.
  • Ve bu alana erişim yaptıktan sonra ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyiniz.
  • Geldiğiniz ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Yapılan ayarlar sonucunda ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ diyerek işlemlerinizi bitiriniz.

Bahsedilen ayarlar sonucunda işlemleriniz bitmiş sorun giderilmiş olacaktır. Bu yöntem ilk yöntemlerimizden biridir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via E3 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via F3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via G3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here