Değerli arkadaşlar,  yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via F3 format atma ve sıfırlama noktasında gereken bilgilendirmeyi aktaracağız.

Kullanmakta olduğmi ise unuz telefonunuzda meydana gelen arızaların giderilebilmesi için sağlayacağınız işlemler probleminizi gidermeye yardımcı olacaktır. Sıfırlama yöntemi en iyi tercihlerden bir tanesidir. Gereken veriler için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

  • Sıfırlamayı günümüz teknolojisinde artık hiçbir teknik birinden destek almadan da gerçekleştirebiliyoruz.
  • Dolayısıyla araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek için gereken verileri sizinle aktarıyor olacağız.

Casper Via F3 format atma ve sıfırlama

Casper Via F3 format atma ve sıfırlama

Casper Via F3 format atma konusunu ele almış olduğumuz bu yazımızda sıfırlama öncesinde alacağınız önlemlerden de bahsedeceğiz. Böylelikle sorununuzu giderirken hiçbir hata almadan da ilerleme yapabilmenize imkan sunacağız.

İlk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin alınması gerekmektedir. Yedekleri almanızla birlikte şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Tüm bu verdiğimiz bilgiler ışığında sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Cihazınızın menü alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine erişim sağlayınız.
  • Bu alana girişinizi yapmanızla birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokununuz.
  • Verdiğimiz bilgiler sonrasında ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Gelen ekran içerisinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz ile birlikte sıfırlamanın ilk ayağını bitirmiş olacaksınız.

İkinci ayağı için ise aşağıdaki vereceğimiz bilgiler size yardımcı olmaya yetecektir.

Casper Via F3 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via G4 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via E3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here