Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via G3 format atma ve sıfırlama konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Ele almış olduğumuz mevcut yazımızda kullanıyor olduğunuz telefonunuzda meydana gelen arıza sonrasında sıfırlama yöntemi ile alakalı nelerin gerektiğini ele alacağız. Gerçekleştirilecek ayarlar sonucunda sorun giderilecektir. Casper Via G3 format atma ve sıfırlama aşamalarına birlikte müdahale de bulunacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlanabilmesi için gereken yedeklerin alınması gerektiğini bilmeniz lazım.
  • İlgili yedeklerinizi almadan sıfırlamaya girerseniz sonradan üzücü bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Casper Via G3 format atma ve sıfırlama

Casper Via G3 format atma ve sıfırlama

Casper Via G3 format atma noktasında gereken ayarlarınızı işleme koymanız için öncesinde yedeklerinizi almanızda fayda bulunmaktadır. Yedeklerinizi aldıktan sonra geriye kalan işlem ise telefonunuzun da yedeklerinizi almaktır. ‘’Mcbackup’’ uygulamasını kullanarak rehberi çok kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Tabi sadece yedekleme değil haricinde telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Belirtilen ayarlarınız sonucunda sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

  • Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştiriniz.
  • Daha sonrasında da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriniz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek ilerleme yapınız.
  • Ardından da ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’ Her şeyi sil’’ dedikten sonra işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Verdiğimiz bilgiler içerisinde ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

Casper Via G3 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via E3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via A3 sıfırlama ve format atma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here