Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via E1c format atma ve sıfırlama işlemleri konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonlarınızda meydana gelen arızaların olması sonrasında hemen telefon değişikliğine ya da tamire gitmenizdense kısa bir araştırma yapmanızda fayda bulunmaktadır. Donanımsal bir problem yok ise teknik probleminizi sıfırlama yöntemi ile giderebilmeniz mümkündür. Casper Via E1c format atma ve sıfırlama ayarlarını bahsedilen şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlgili aşamalar çevresinde sizden tek isteğimiz adımları belirtilen şekilde işleme koymanız olacaktır.
  • Ardından telefonunuzda meydana gelen arızalı durum çözümlenmiş olacaktır. Hazırım diyorsanız eğer işlemlerinize başlayabiliriz.

Casper Via E1c format atma ve sıfırlama

Casper Via E1c format atma ve sıfırlama

Casper Via E1c format atma ayarları öncesinde muhakkak telefonunuzun yedeklerini almalısınız. Yedeklerinizi almanızla birlikte telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Yoksa verilerinizin kaybetme durumu ile karşılaşmama gibi bir durumunuz söz konusu dahi olamaz.

Yedekleri alıp şarjınızı da tam yaptıktan sonra geriye kalan işlem aşamaları hangi doğrultuda yapıyor olduğunu bilmektedir. Biz ise bu aşamaları size sıralayacağız;

  • ’Ayarlar’’
  •  ‘’Yedekle ve sıfırla’’
  •  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’
  •  ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Belirtilen şekilde işleme koymanız halinde en ufak bir problem yaşamadan işlemleri bitirmiş olacaksınız.

Casper Via E1c sıfırlama

Casper Via E1c sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz. Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram hikayeye bağlantı ekleme ve koyma
Sonraki İçerikCasper Via E1 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz