Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz mevcut yazımızda Casper Via F1 format atma ve sıfırlama konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Telefonlarımız yoğun kullanımlara dayalı olacak şekilde teknik sorunlar çıkarabilmektedir. Oluşan temel sıkıntılardan ötürü sorunları gidermekte nitekim sizin elinizde olan işlemdir. Casper Via F1 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Virüs, aşırı uygulama yükleme v.b durumlarda cihazdan çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.
  • Bunların tamamının önüne geçilebilmesi için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Casper Via F1 format atma ve sıfırlama

Casper Via F1 format atma ve sıfırlama

Casper Via F1 format atma ayarları konusunda sizi bilgilendirirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de ayrıntılarıyla birlikte aktarıyor olacağız. İlk olarak telefonunuzun içerisinde bulunan verilerin yedeklerinin alınması gerekmektedir. Mcbackup uygulamasından yararlanarak telefon rehberinizden faydalanabilirsiniz.

Cihazınızın verilerini yedeklediyseniz şarj yüzdesine de dikkat etmeniz gereklidir. %70 ve üzerinde olması bunun için problem yaşamadan işlem yapmanıza imkan sunacaktır. Diğer aşamaları da verdiğimiz bilgiler ışığında devreye koyabilirsiniz.

  • İşlemleri aşamalarıyla birlikte belirtilen şekilde işleme koymanız gereklidir.
  •  ’Ayarlar’’
  •  ‘’Yedekle ve sıfırla’’
  •  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’
  •  ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte aşamaları bitirmiş olacaksınız.

Sıfırlama ayarlarını var olan bilgiler doğrultusunda bitirebilirsiniz. Eğer ayarlar sorun gidermenize imkan vermiyorsa aşağıdaki aşamaları yapabilirsiniz.

Casper Via F1 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via M2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via P1 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz