Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram hikayeye bağlantı ekleme ve koyma işlemleriniz konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Sosyal medya devi instagram uygulamasında hikaye alanına getirilen yenilikler dur durak bilmeden gelmeye devam etmektedir. Web siteleriniz ya da farklı bağlantılarınızı artık hikaye bölmelerine ekleyerek oranın reklamını yapabileceğinizin bilgisini vermek mümkündür. instagram hikayeye bağlantı ekleme ve koyma adımları konusunda izlenecek çözüm yolları hakkında bilgi vereceğiz.

  • Bu özellik herkesin uzunca süredir beklediği ancak bir türlü hesaplarına ekleyemediği özelliklerden birisidir.

instagram hikayeye bağlantı ekleme ve koyma

instagram hikayeye bağlantı ekleme

instagram hikayeye bağlantı ekleme noktasında gereken bilgilere sahip değilseniz eğer bu işlemin nereden ve nasıl ekleneceğine değineceğiz. Bizim sizden isteğimiz ise aşamaları verdiğimiz şekilde işleme koymanız olacaktır.

  • İnstagram bu özelliği artık sadece popüler kullanıcıları için değil tüm kullanıcıları için faal hale getirmiş durumdadır.
  • Özellikten nasıl yararlanacağınız konusunda sizi detaylı şekilde bilgilendireceğiz.

İlk olarak bağlantı ekleyeceğiniz görselin resmini almanız gerekmektedir. Hikayeye ekleyeceğiniz görseli hazır hale getirmenizle birlikte instagram uygulamasının içerisine erişim sağlayınız. Buraya girişinizi yapmanızla birlikte hikaye kısmına gelerek eklemek istediğiniz görseli ekleyiniz.

Ekleme işlemlerinizi bitirdikten sonra görseli eklemeden önce üst tarafta bulunan gülen suratlı seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladığınızda çıkartmalar alanındaki veriler karşınıza gelecektir. ‘’Bağlantı’’ adı altında bir yazı göreceksiniz. Bağlantı yazısına tıklayıp hikaye bölmesine eklemek istediğiniz bağlantının adını nasıl yazacağınıza dair örnekle de sizi bilgilendirmekte olacaktır.

instagram hikayeye bağlantı koyma noktasındaki işlemlerinizi belirtilen şekilde işleme koymanız yeterli olacaktır. Lakin siz ekliyor olmanıza rağmen ekleme işlemleri devreye girmiyorsa bu durumda bağlantı ayarlarınızı gözden geçirmeniz gereklidir.

Bahsedilen ayarları bu şekilde işleme koyabilirsiniz. Ancak olur da sorun yaşamaya devam ederseniz eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak en güncel hale getirip telefonunuzu da yeniden başlatarak deneme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu verdiğimiz bilgilere rağmen ekleme işlemleriniz olmuyorsa bu durumda sorun bildir üzerinden sorunu instagram yöneticilerine bildirmeniz de fayda bulunmaktadır. Olur da bu konuda aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz farklı bir problem varsa bize bunu yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

instagram hikayeye bağlantı ekleme ve koyma

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler.
    Instagram uygulamasını güncellememe rağmen çıkartmalar alanında “bağlantı” butonu çıkmıyor. Sebebi ne olabilir acaba, nasıl çözebiliriz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz