Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via E1 format atma ve sıfırlama adımları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonlarda bilinmedik sebeplerden dolayı donmalar, kasmalar meydana gelebilmektedir. Virüs ya da indirdiğimiz bir uygulamadan kaynaklıda bu problemler olabilmektedir. Donanımsal değilse sorununuz teknik probleminizi sıfırlama yöntemi ile giderebilmeniz mümkündür. Casper Via E1 format atma ve sıfırlama işlemlerini sizinle paylaşacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlama ayarlarını işleme koyabilmeniz için aşağıdaki adımları doğru bir şekilde takip etmeniz gereklidir.
  • İşlemleri belirtilen şekilde sağlamanızla birlikte sorun kalmayacaktır.

Casper Via E1 format atma ve sıfırlama

Casper Via E1 format atma ve sıfırlama

Casper Via E1 format atma adımları için sizden isteğimiz verilenleri doğru bir şekilde işleme almanızdır. Geri kalanında zaten bir sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzdaki yedekleri almalısınız.

Mcbackup uygulamasını kullanarak rehberin yedeklemesini gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Bu verileri işleme almanızla birlikte kalan bir diğer işlem ise şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz olacaktır.

Bunlara dikkat ettiğiniz süre içerisinde sırasıyla;

  • ’Ayarlar’’
  •  ‘’Yedekle ve sıfırla’’
  •  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’
  •  ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Şayet var olan ayarlar yukarıdaki şekilde işinizi görmez ise aşağıdaki adımları da işleme koyarak probleme dur diyebilirsiniz.

Casper Via E1 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via E1c format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikFacebook profil kilitleme nerede bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz