Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook profil kilitleme nerede bulamıyorum diyenlere özel işlemleri sağlayacağız.

Tüm dünyada Facebook uygulaması yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle teknolojinin gelişimiyle birlikte sosyal medya alanlarına olan ilgilinde hayli fazlalaştığını söylemek mümkündür. Facebook ise kendini sürekli geliştirerek bu zamana kadar gelmiş bulunmaktadır. Facebook profil kilitleme nerede bulamıyorum diyenlere özel işlemleri sağlayacağız.

Öncelikli olarak bir özelliğin geldikten sonra nereden işlem yapılacağını biliyor olmalısınız. Facebook gizliliğe önem vermesinden ötürü getirdiği bu yeni özelliği de kullanıcılarına duyurmuş durumdadır. Çoğu kişi nasıl kullanılacağını bilemediği için biz size bu konuda yardımcı olacağız.

Facebook profil kilitleme nerede bulamıyorum

Facebook profil kilitleme nerede

Facebook profil kilitleme nerede diye merak ediyor olabilirsiniz. Aslında bu işlem oldukça basit ve çok sade bir işlemdir. Arkadaşlarınız olmayan kişilerin artık profil fotoğraflarına bakmak isterken eğer kendisinde bu ayar aktif durumda ise profilini görmekte oldukça zorlanacaksınız anlamına gelmektedir.

Facebook normal instagram gibi profil alanı kapalı olan kişilerin profil fotoğraflarının görünmemesi adına ilgili ayarı faal hale getirdi. Hal böyle olunca da kullanıcılar da durumdan oldukça memnun olduğunu da söyleyebiliriz.

Sizden tek isteğimiz verdiğimiz bilgileri doğru olacak şekilde işleme koymanızdır. Onun sonrası zaten oldukça basit ilerleme sağlayacaktır. Hazırsanız eğer hangi ayarın nereden yapılacağı konusundaki işlemlerimize başlayabiliriz.

Facebook profil kilitleme bulamıyorum diyorsanız eğer ilk olarak telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan Facebook uygulamanıza giriş gerçekleştirebilirsiniz. Oradan da sağ alt tarafta bulunan üst üste çizgili kısma dokunup ana sayfaya gelmenizi tavsiye ediyoruz. Ayarlar bölümüne giriş sağlayınız.

Ayarlar alanına geldiğinizde ise artık işlemleriniz oldukça basittir. Bu sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Profili kilitleme’’ seçeneğini görebilmeniz mümkün olacaktır. Oradan işlem sağlayarak kilitleme işlemlerini bitirebilirsiniz. Fakat siz de bu alan görünmüyorsa bu durumda sorun var demektir. Daha önce bir kısıtlamaya maruz kaldıysanız eğer doğal olarak ilgili özelliğin hesabınıza gelmesi gecikmiş olabilir. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek ya da kısıtlamanızın kalkması sonrasında tekrar denemenizde fayda bulunmaktadır. Sorun devam ederse eğer sorun bildir üzerinden Facebook yöneticilerine durumu belirtebilirsiniz.

Facebook profil kilitleme bulamıyorum
Facebook profil kilitleme nerede bulamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz