Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via A3 sıfırlama ve format atma ayarlarınız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Gelişen teknoloji sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda cihazınızın sıfırlama işlemlerini rahat bir şekilde sağlayabiliyorsunuz. Nitekim bunlardan birisi de ürünün sıfırlanması konusudur. Casper Via A3 sıfırlama ve format atma ayarlarınızı nereden yapılacağı konusunda detaylı şekilde bilgilendirmeyi vereceğiz.

  • Vereceğimiz bilgiler ışığında sorununuzu kısa süre içerisinde giderebilir ve problemsiz şekilde kullanım yapabilirsiniz.
  • Bizim sizden isteğimiz ise verdiğimiz bilgileri doğru olacak şekilde işleme koymanız olacaktır.

Casper Via A3 sıfırlama ve format atma

Casper Via A3 sıfırlama ve format atma

Casper Via A3 sıfırlama için ilk olarak telefonunuzun içerisindeki verilerinizin yedeklemesini almalısınız. Yedekleme programları arasında rehber yedeklemesi için tavsiye ettiğimiz uygulamalardan birisi ‘’Mcbackup’’ uygulamasıdır.

İlgili uygulamayı kullanarak ürünün rehber yedeklemesini çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Haricinde ise telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerektiğini de bilgi olarak belirtmek isteriz.

  • Telefonunuzun içerisinde ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Beraberinde de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Ayarlarınız sonucunda cihazınızın sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via A3 format atma ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via G3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via M4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here