Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Bip uygulama kilidi koyma ve ekleme işlemlerinizi hangi alandan devreye koyacağınızı adım adım anlatacağız.

Whatsapp’ın son dönemlerde yayınlamış olduğu gizlilik sözleşmesi ile beraber ülkemizde bir çok kullanıcı Bip Messenger uygulamasına giriş işlemi gerçekleştirdi. Turkcell’in geliştirmiş olduğu uygulama milyonlarca kişi tarafından indirilince ister istemez uygulama hakkında da bazı araştırmalar sağlanmaktadır. En çok araştırma yapılan konulardan birisi ise Bip uygulama kilidi koyma ve ekleme konusudur.

Uygulamaya kilidin nereden ve nasıl koyulacağı konusunda bir fikre sahip değilseniz eğer ilgili aşamalar hakkında sizi bilgilendireceğiz. Vereceğimiz bilgi paylaşımları sonucunda sorunsuz şekilde indirmelerinizi yapıp işlemlerinizi sağlatabilirsiniz. Hazırım diyorsanız eğer işlemleri nereden yapacağınıza başlayalım.

Bip uygulama kilidi koyma ve ekleme

Bip uygulama kilidi koyma

Bip uygulama kilidi koyma işlemlerini devreye almak istiyorsanız ayarları uygulamanın kendi içerisinden sağlayabilirsiniz. Normalde Whatsapp uygulamasında nasıl kilit koyuyorsanız BiP messenger uygulamasında da aynı şekilde kilidinizi koyabilirsiniz. Whatsapp’a benzerliği ile bilinen uygulama bundan sonraki dönem içerisinde daha fazla ilgi göreceğe benziyor.

Kilidin koyulabilmesi için BiP uygulamasının içerisine girişinizi gerçekleştirin. Uygulamanızın içerisine giriş işlemi sağlamanızla birlikte gelecek olan sayfanın hemen sağ alt tarafında yer alan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Daha sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Açılan sayfada ise ‘’Gizlilik’’ seçeneğini göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanızla birlikte bir sonraki ekranda ‘’Uygulama şifresi ve Touch ID’’ yazısı gelecektir. Üzerine dokunmanızın ardından ‘’Parola’’ kısmı olacaktır.

Parola koyulabilmesi için parola yazan yerin sağındaki tik işaretini sağa doğru kaydırın. Yapmış olduğunuz işlemle birlikte uygulama kilidini aktif duruma getirmiş olacaksınız. Kilidin belirlemesini bu alandan yapmanızla beraber artık uygulamaya her giriş yaptığınızda sizde şifre isteyecektir. Ortamda telefonunuzu bir yerde unuttuğunuzda kişilerin telefon şifresini biliyor olması durumunda uygulamalara girmesine izin vermemek için şifrenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bip uygulama kilidi ekleme

Bip uygulama kilidi ekleme

Bip uygulama kilidi ekleme işlemlerini yukarıdaki şekilde ele alabilirsiniz. Ben bu ayarları yapıyorum ancak BiP uygulamasına giriş sağladığımda herhangi bir şifre benden istemiyor diyorsanız muhtemelen işlem esnasında internet bağlantınız kesilmiş olabilir. O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirerek denemelerinizi aynı şekilde yapmanız gerekiyor.

Ayarlarınız sonucunda sorun yine giderilmiyor ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirin. BiP hakkında farklı merak ettiğiniz konular var ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Bip uygulama kilidi koyma ve ekleme
Önceki İçerikHuawei Ascend G700 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikBiP girişte şifre sormasın ve istemesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here