Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend G700 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınızı konu aldık.

Kullanım gerçekleştirdiğiniz telefonlarınızda oluşan teknik sorunun giderilmesini istiyorsanız eğer çözüm için yapılması gerekenleri araştırarak bulabilirsiniz. Çoğu sistemde sorunun giderilmediği anlarda sıfırlama ise son yöntem olarak verilmektedir. Huawei Ascend G700 format atma ve sıfırlama işleminin nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Vereceğimiz bilgilendirmeler ışığında ayarlarınız konusunda size yardımcı olurken işlem öncesinde almanız gereken önlemlerin neler olduğuna da değineceğiz. Bu sayede sorunsuz şekilde ayarlarınızı devreye almış olacaksınız. İki ayrı yöntemi de ayrı ayrı olacak şekilde sizlere aktaracağız. Tek isteğimiz ise adımları verdiğimiz şekilde kaleme almanız olacaktır.

Huawei Ascend G700 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G700 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G700 format atma işlemi öncesinde ilk olarak yedeklerinizin alınması lazım. Yedeklerinizi almanızla birlikte işleme başlamalısınız. Yedek almadan işlemleri yaptığınızda verilerinizin kaybolmasıyla yüz yüze geleceğinizden ötürü öncesinde bu bilgilendirmeyi sizinle paylaşmaktayız.

Uygulama şifrelerinizi bir yere not aldıktan sonra telefonunuzun şarj oranı %70 ve üzerinde olması gereklidir. Yüzdelik dilim böyle olduğunda sıfırlama işlemi esnasında kapama durumu 0 olacağından ötürü sorun yaşamadan sıfırlamalarınızı bitirmiş olacaksınız.

Verilen bilgileri belirtilen şekilde işleme aldıysanız eğer telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştirin. Devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz gereklidir. İşlem sonucunda ise gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterli olacaktır. İlk yöntem böylelikle bitmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye almanız yeterliliğini koruyacaktır.

Huawei Ascend G700 sıfırlama

Huawei Ascend G700 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bahsedilen ayarlar neticesinde ikinci yöntemi de devreye almış olacaksınız. İşlemler hakkında takıldığınız yer olursa bize yorumdan dile getirmeniz yeterlidir.

Önceki İçerikMinion Masters sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikBip uygulama kilidi koyma ve ekleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here