Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Asus Zenfone Lite L1 format atma ve sıfırlama adımları konusunda bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda meydana gelen yavaşlık ve donma kasma problemleri belli bir aşamadan sonra can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Durum böyle olunca da siz de ister istemez moral bozukluğu yaşanabilmektedir. Asus Zenfone Lite L1 format atma ve sıfırlama sonrasında böyle bir arızanın yaşanmayacağı da aşikardır.

  • Oluşan temel arızanın önüne geçebilmek için sıfırlama yöntemi her daim işinizi görecektir.
  • Daha öncesinde telefonunuzun sıfırlamasını hiç yapmadıysanız eğer nereden ve nasıl yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Asus Zenfone Lite L1 format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Lite L1 format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Lite L1 format atma adımları için yapmanız gereken ayarlar bellidir. Vereceğimiz bilgi paylaşımları sonucunda sorununuzu problemsiz şekilde giderebileceksiniz. Elbette onun öncesinde almanız gereken önlemler bulunmaktadır.

İlk önce telefonunuzun yedeklemesini alırken aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Verilere dikkat etmeniz ile birlikte geriye kalan işlemler ise oldukça basittir.

  • Telefonunuzun ana menü ekranından ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine dokununuz.
  • Beraberinde ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında da ‘’Telefonu sıfırla’’ diyoruz.
  • Son olarak da ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş oluyorsunuz.

Sıfırlama yöntemiyle alakalı ilk aşamaları bu yönde bitmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Asus Zenfone Lite L1 sıfırlama

Asus Zenfone Lite L1 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data/facktroy reset’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber ’Reboot system now’’ seçip açma power tuşuna basılı tutarak işlemlerinizi bitiriyorsunuz.

Artık telefonunuzun sıfırlama işlemleri başlatılmış olacağından ayarlarınızda da sona yaklaşmış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler sağlıklı günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz