Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal veri kullanımı ve çok internet yiyor diyenlere özel işlemlerin nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mesajlaşma uygulaması olan Signal platformuna ilgi günden güne artış göstermektedir. İnternet olmadan çalışmayan uygulamada mesajlaşmalarınızı, sesli mesajlarınızı bu yöntem ile göndermektesiniz. Çoğu kullanıcı ise Signal veri kullanımı ve çok internet yiyor yönünde araştırma içerisine girmektedir.

Uygulamaya kendi mobil internetinizden giriş sağlıyorsanız eğer ister istemez mobil internetinizin hemen bitmesini istemeyebilirsiniz. Fotoğraf gönderme, sesli mesaj gönderimi, görüntülü aramaların yapıldığı uygulamada veri kullanımını en aza çekebilmek için uygulamanın sizin için verdiği önlemler bulunmaktadır. Önlemleri bilip ona göre hareket etmeniz yeterlidir.

Signal veri kullanımı ve çok internet yiyor

Signal veri kullanımı

Signal veri kullanımı için dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz. Normal koşullarda artık tüm uygulamalar kullanıcıların mobil internetleri fazla gitmesin diye kendi alanlarında geliştirmiş oldukları bölümler bulunmaktadır.

Signal platformunun içerisinde de bu alanın olduğunu söylemek mümkündür. Veri kullanımını daha tasarruflu bir hale getirmek istiyorsanız eğer yapılması gereken aşamalardan bahsedeceğiz. İlk olarak Signal uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamanın içerisine girmenizle birlikte gelen sayfanın sol üst tarafında bulunan ‘’Profil’’ simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Profil simgesine tıklamanızla birlikte gelen ekranda bulunan ‘’Veri kullanımı’’ alanına tıklayıp daha az veri kullan bölümünden ilerlemelerinizi sağlayabilirsiniz. Bunların yapılmasını gerçekleştirirken üst tarafta bulunan alanda da gerekli müdahalelerinizi yapılandırabilirsiniz.

Signal çok internet yiyor diyenler için belirtmiş olduğumuz işlemleri kaleme almanız yeterli olmaktadır. Bunun haricinde bir işlem ise genelde uygulamaya wifiden bağlantı kurarak girmek olacaktır. Arkadaşlarınızın size göndermiş olduğu videolar, dosyalar ya da sesli mesajların internet bağlantınızı olduğundan fazla götürmeyeceğini bilmelisiniz.

Giderse eğer görüntülü aramalarınızda fazla veri kullanımı gider. O da bu veri kullanımlarınıza dikkat etmeniz durumunda onda da herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Dolayısıyla gerekli olan bilgilendirmeleri belirtilen şekilde işleme koymanız durumda Signal mesaj uygulaması çok fazla internetinizi götürmeyecektir.

Ancak yine de önlem almak istiyorsanız yukarıdaki adımları işleme koymanız yeterlidir. İyi gezintiler dileriz.

Signal veri kullanımı ve çok internet yiyor
Önceki İçerikYoutube video yükleme ve ekleme
Sonraki İçerikMessenger arama tamamlanamadı ve yapılamadı
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here