Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xioami Redmi Note 6 format atma ve sıfırlama aşamalarının hangi alandan sağlanacağına dair bilgileri vereceğiz.

Akıllı telefonlarımızın kullanımları sırasında istenmeyen hatalarla karşılaşma durumumuz olabilmektedir. Artık direk servise gitmek yerine kısa bir ön araştırma sağladığınız da sıfırlamaya varana kadar tüm verilerinizi kendiniz sağlayabilmektesiniz. Xioami Redmi Note 6 format atma ve sıfırlama işlemleriniz için nelerin gerekli olduğuna dair bilgileri gözden geçireceğiz.

  • Telefonunuzda oluşan teknik sorunların çözümü için en son ihtimal sıfırlamak yeterlidir.
  • Lakin siz donanımsal sorun yaşıyorsanız eğer bu probleminizi gideremeyeceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Donanımsal sorunların çözümü serviste bitmektedir. Teknik sorunlarda ise araştırmalarınız çözümü getirmektedir.

Xioami Redmi Note 6 format atma ve sıfırlama

Xioami Redmi Note 6 format atma ve sıfırlama

Xioami Redmi Note 6 format atma ayarlarınız için öncelikli olarak cihaz içerisinde bulunan yedeklerinizi almalısınız. Uygulama şifrelerinizi bir kenara not alarak ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanıp rehber yedeklemenizi de alabilirsiniz.

Tüm bu bilgileri işleme koymanızın dışında cihazınızın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Verilerin hepsini yerine getirmenizle birlikte geriye kalan işlemler için belirtilen adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle telefonunuzun menü ekranında bulunan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ayarlar kısmının sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ bölmesine dokunun.
  • Sağlamış olduğunuz işlemler neticesinde gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek en son aşamada ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Sağlayacağınız ayarlarınızla birlikte telefonunuzun sıfırlama aşamalarınızı bitirmiş ve sorununuzu gidermiş olacaksınız. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

Xioami Redmi Note 6 sıfırlama

Xioami Redmi Note 6 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikBalan Wonderworld sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal sesli mesaj gönderemiyorum ve gitmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here