Değerli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Black Shark Helo format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden ve nasıl sağlanacağı konusu ele aldık.

Telefonlarımız içerisinde bulunan uygulamalar ve gezintilerimiz sonucunda bulaşan virüsler ister istemez ilerleyen zamanlarda bizlere sorun yaşatabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde oluşan sorunların çözümlerini bizlerde artık çok rahat bir şekilde sağlayabilmekteyiz. Xiaomi Black Shark Helo format atma ve sıfırlama adımlarınız için gereken bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • Öncelikli olarak her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bunların neler olduğu konusunda sizleri daha öncesinden bilgilendirmiştik.
  • Mevcut telefonunuzun da kendine has iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunuyor.
  • Yöntemlerin neler olduğunu ve alacağınız önlemler hakkında bilgi vererek sıfırlama aşamalarınızı bitirmenize yardımcı olacağız.

Xiaomi Black Shark Helo format atma ve sıfırlama

Xiaomi Black Shark Helo format atma ve sıfırlama

Xiaomi Black Shark Helo format atma ayarları öncesinde telefonunuzun yedeklerini almanız gerekmektedir. Yedekleri almadan sıfırlamaya başlayanlar sıfırlama sonrasında sorun yaşamaktadır. Dolayısıyla hem veri yedeklemelerinizi hem de uygulama bilgilerini bir kenara not almanız gereklidir.

Rehber yedeklemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanarak ilerleme sağlamanız da fayda görmekteyiz. Haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlama işlemlerine başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun formatlanabilmesi için menü ekranına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ve devamında ise gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • İşlemi sağlamanızla birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ ve ardından ‘’Her şeyi sil’’ derseniz işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Ayarlarınızla birlikte artık telefonunuzun sıfırlama aşamaları bitmiş ve bağlantılarınızı sorunsuz şekilde kurmuş olacaksınız. Tüm bu bilgiler ışığında ikinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Black Shark Helo sıfırlama

Xiaomi Black Shark Helo sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSniper Ghost Warrior 3 Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikBalan Wonderworld sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here