Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi Y3 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi aşamaları izleyerek yapacağınızı anlatacağız.

Akıllı telefonlarınızın arıza yapmama gibi bir durumu bulunmamaktadır. Her teknolojik ürün gibi bu cihazlarda da sorun meydana gelebilmektedir. Sorunun giderilebilmesi için en son ihtimal ise cihazın sıfırlamasına gidilmesidir. Xiaomi Redmi Y3 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden yapacağınıza dair tüm detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

  • Sıfırlamayı planladığınız telefonun iki ayrı yöntemi bulunmaktadır.
  • Her iki yöntem için de sizleri bilgilendirerek sorunsuz şekilde sıfırlama yapmanız yardımcı olacağız.
  • Yine aynı şekilde sıfırlamanız öncesinde alacağınız önlemler hakkında da sizi bilgilendireceğiz.

Xiaomi Redmi Y3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Y3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Y3 format atma işlemlerinin devreye konulabilmesi için öncelikli olarak telefonunuz içerisinde yer alan yedeklerin alınması gerekmektedir. Telefon yedeklemesini alırken rehber yedeklemesini de unutmamalısınız. Bu yedeklemeyi de ‘’Mcbackup’’ uygulaması ile birlikte almanız fayda bulunmaktadır.

Yedeklerin alınması bittiğinde hemen sıfırlamaya başlamayın. Şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ederek sıfırlamaya başlarsanız hata almadan işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Ben hazırım diyorsanız sıfırlamaya başlayabiliriz.

  • Sıfırlama ayarlarınızın işleme konulabilmesi için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Daha sonrasında ise gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ bölmesine dokunun.
  • Ve en son ekranda karşınıza gelen ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna tıklayıp oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte sorununuzu gidermiş ve sıfırlamanızı tamamlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Y3 sıfırlama

Xiaomi Redmi Y3 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikMission Z sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here