Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Signal uygulaması mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen platformlar arasında yerini alıyor durumda. Çoğu kullanıcı programı kullanmaya başladı diyebiliriz. Signal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum diyen sayısının da fazla olduğunu gözlemlemiş bulunuyoruz.

Mesajlaşma uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en temel özelliklerden birisi de kaydolma esnasında PİN istemesidir. PİN girmeden kaydolma gibi bir durum söz konusu değildir. Tabi bu da tamamen güvenliğiniz için yapılmış bir durumdur. Belirlediğiniz PİN şifrenizi ilerleyen zamanlarda da değiştirmeniz mümkündür.

Signal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum

Signal

Signal Pin değiştirme ayarını da yine uygulamanın kendi içerisinden sağlayabiliyorsunuz. İlgili ayarın nasıl işleme konulacağına dair tüm detayları hazırlamış olduğumuz yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız. İşlem için öncelikle telefonunuzdan Signal uygulamasına giriş gerçekleştirin.

Uygulamaya giriş yapmanızla birlikte gelen sayfanın sol üst köşesinde yer alan Profil simgesine dokunun. İlgili alana tıkladığınızda gelen sayfada ise ‘’Gizlilik’’ bölmesine giriş sağlayın. Ve devamında ise gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’PİN değiştirme’’ yazısını görmüş olacaksınız. O alana girişinizi gerçekleştirin.

PİN kodunuzun değişimini sorunsuz şekilde sağlayabilmeniz için öncelikle bir önceki PİN kodunuza sahip olmanız gereklidir. O PİN kodunu bilmeden değişimi sağlayamayacağınızı bilmenizi isteriz. Çünkü siz PİN değiştirme alanına dokunduğunuzda sizden eski kullandığınız PİN kodunu isteyecektir. Onu girdikten sonra ise yeni PİN oluşturmak için bir diğer ekran açılmış olacaktır.

Signal pin değiştiremiyorum sorunu ile alakalı olarak gerekli aşamaları belirttiğimiz şekilde yapıyor olmanız durumunda sorununuzun kalmaması gerekmektedir. Ancak siz işlemi devreye alıyor olmanıza karşın PİN değişmiyor ise işlem sırasında internet bağlantınız kopmuş olabilir. Bağlantılarınızı yeniden gözden geçirip aşamalarınızı devreye alabilirsiniz.

Signal Pin değiştirme

Sorun internet kaynaklı değil ise uygulamaya gelen güncelleme ile alakalı olabilir. Güncellemelerin işleme konulabilmesi için ise sizden ricamız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme işlemini yapmanız olacaktır.

Tüm bu bilgileri yapıyor olmanıza karşın sorun devam ederse bu durumda bize ulaşın alanından uygulama yetkilileriyle iletişime geçebileceksiniz. Signal hakkında merak ettiğiniz diğer konuları bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Signal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum
Önceki İçerikXiaomi Redmi Y3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikSignal okundu bilgisi kapatma ve kaldırma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

  1. Merhaba burdan yazmak istedim lütfen cevap verin yardıma çok ihtiyacım var. Ben Facebook’ta bakmaman gereken birinin öne çıkan hikayesine baktım. Arkadaş listemde ekli değil. Sonra kullanıcı adımı değiştirip hesabımı dondurdum. Acaba adım gözükür mü ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here