Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 9T Pro format atma ve sıfırlama aşamalarının nereden ve nasıl yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Cep telefonlarımızda meydana gelmekte olan arızalar artık teknik ise eğer gidermenin yolları bulunmaktadır. En son ihtimal ise cihazın sıfırlanmasıdır. Xiaomi Mi 9T Pro format atma ve sıfırlama ayarları için hangi adımları takip etmemiz gerektiğine bakacağız.

  • Telefonunuzda meydana gelen arızalar teknik ise araştırma sağlayıp giderme formüllerini bulabilirsiniz.
  • Lakin kontrol ettiğimiz kadarıyla giderilmeyen sorunlarda ise telefonunuzun en son ihtimal ile sıfırlaması tavsiye edilmektedir.
  • Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi bulunduğundan ötürü her iki yöntemi de sizin için ele alacağız.

Xiaomi Mi 9T Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9T Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 9T Pro format atma ayarlarını işleme koyabilmeniz için öncelikle telefonunuz içerisinde bulunan yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Rehber yedeğini Mcbackup aracılığı ile alabilme durumunuz vardır. Haricinde telefon içerisindeki fotoğraf ve videolarınızı ise USB ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Buna dikkat etmeden başlayacağınız sıfırlama sizi yarı yolda koyabilmektedir. Her şey hazırsa artık sıfırlamaya başlayabiliriz.

  • Mevcut telefonunuzun menü ekranında yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Gelen sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine tıklayın.
  • Açılan ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

İlk sıfırlama ayarını bu işlemlerle beraber devreye koyarken ikinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Mi 9T Pro sıfırlama

Xiaomi Mi 9T Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz