Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi K30S format atma ve sıfırlama işlemleri için nelerin gerekli olduğuna göz atacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun yavaşladığında, virüs bulaştığında, ekran kilidini unuttuğunda ya da teknik manada bir problemle karşılaştığınızda sıfırlama yoluna gitmekteyiz. Xiaomi Redmi K30S format atma ve sıfırlama konusundaki ayarlarınızı daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer işlemler için size nelerin gerekli olduğunu ele alacağız.

  • Normal şartlarda her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Sizin kullanıyor olduğunuz cihazında iki farklı sıfırlama yöntemi vardır.
  • Her iki yöntemi de sizin için ayrı ayrı ele alarak sorununuzun giderilmesine katkıda bulunacağız.
  • Tek isteğimiz ise ayarları verdiğimiz şekilde adım adım işleme koyuyor olmanızdır.

Xiaomi Redmi K30S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K30S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K30S format atma ayarlarınızı sağlamadan önce telefonunuzun içerisinde bulunan bilgilerinizin kaybolmamasını istiyorsanız yedeğinizi almanız gereklidir. Rehberinizi de yedeklerken uygulama şifre bilgilerini de bir kenara not almanız lazım.

Bilgilerinizi not alırken telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Şarj önemli olduğundan dolayı bunun altında olması durumunda sıfırlama işlemleri esnasında hatalarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir.

  • Verilen bilgileri dikkate almanızla birlikte telefonunuzun ‘’Menü’’ ekranından ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın.
  • Ve açılan sayfada ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne dokunun.
  • Bir sonraki ekranda ise karşınıza gelen ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Ardından gelen sayfada bulunan ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunarak son adımda ise ‘’Her şeyi sıfırla’’ demenizle birlikte cihazın sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız.

Cihazınızın sıfırlama ayarlarını devreye koymanızla birlikte artık işlemler bitmiş olacak. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Xiaomi Redmi K30S sıfırlama

Xiaomi Redmi K30S sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikPathologic 2 Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTik tok para çekme işleme koyulamadı ve para çekemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz