Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 10i format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza bakacağız.

Kullandığınız telefonlarınızda meydana gelen teknik arızaların giderilmediği durumlarda en son ihtimal ise sıfırlama yöntemine gitmektedir. Her telefonunun kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır. Xiaomi Mi 10i format atma ve sıfırlama ayarlarını devreye alabilmemiz için yapılması muhtemelen ayarları ele alacağız.

  • Gerçekleştireceğimiz işlem aşamaları neticesinde sorununuzu giderebilecek ve telefonunuzu fabrika ayarlarına geri göndermiş olacaksınız.
  • Cihazın sıfırlama işlemleri için iki ayrı yöntem olduğundan dolayı iki yöntemi de ayrı ayrı olacak şekilde sizlere belirteceğiz.
  • Sağlayacağımız ayarlar doğrultusunda herhangi bir sorun yaşamadan sıfırlamanızı bitirebileceksiniz.

Xiaomi Mi 10i format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10i format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10i format atma işlemi için öncelikle telefonunuzun içerisinde yer alan yedeklerin hepsini almanız gereklidir. Rehberin yedeklemesini de yapmak istiyorsanız ‘’Mcbackup’’ uygulamasını indirerek rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Uygulama şifre bilgilerinizi bilmiyorsanız onlarında hepsini bir yere not almanız gerekiyor.

Formatlama işlemleri için sadece bunları yapmanız yeterli değildir. Aynı zaman da telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Verilen bilgilere dikkat etmeniz halinde sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

  • İşlemler için ise telefonunuzun ‘’Menü’’ alanında yer almakta olan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştirin.
  • Devamında gelecek olan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ adı altında bir seçenek gelecektir onun üzerine dokunun.
  • Son olarak telefonunuzun ekranına ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna tıklayıp oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte formatlama işlemlerini bitireceksiniz.

İlk yöntem için bu ayarları ele almanız yeterlidir. İkinci yöntem için ise aşağıda vereceğimiz ayarları devreye alabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10i sıfırlama

Xiaomi Mi 10i sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz