Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi K30 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarınıza yönelik aşamaların nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonu sıfırlamaya karar vermişseniz eğer muhtemelen cihazınızda yaşanan önemli bir sıkıntı vardır. Çünkü sıfırlama sonrasında cihazınızdaki tüm uygulamalar, galeri deki resimler ve videoların tamamı silinmektedir. Xiaomi Redmi K30 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarınızı işleme koymak istiyorsanız bu konuda size yardımcı olacağız.

Telefonunuzun sıfırlama aşamalarının işleme konulabilmesi için bilmeniz gerekenleri ele alırken sıfırlama öncesinde almanız gereken önlemlerin de neler olduğunu gözden geçireceğiz. Sizden tek isteğimiz ayarları doğru bir şekilde kaleme almanız olacaktır.

Xiaomi Redmi K30 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K30 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K30 Pro format atma ayarlarını devreye alınabilmesi için ilk olarak telefonunuzun içerisindeki verilerin yedeğinin alınması gereklidir. Mcbackup uygulamasını indirip telefonunuzun rehberini çok kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Galerinizdeki resim ve videoları da bir USB ya da Flash belleğe aktarılması sonrasında sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

Elbette onun öncesinde cihazınızın şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu orana dikkat edilmediği taktirde hata ve sorunlarla karşılaşmanız kuvvet ve muhtemeldir.

  • Ayarlarınızın işleme konulabilmesi için ilk önce telefonunuzun ‘’Menü’’ tuşuna tıklayıp oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesinin üzerine dokunarak bir sonraki ekranda da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna dokunun.
  • Tüm bu ayarlar neticesinde gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. En son adım da size ‘’ Her şeyi sil’’ diyecektir.

Böylelikle sıfırlama aşamalarını bitirmiş olacaksınız. Bu hususta sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Xiaomi Redmi K30 Pro

Xiaomi Redmi K30 Pro ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikNibiru sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram uygulama kilidi ve şifre koyma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz