Değerli okurlarımız, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 5 format atma ve sıfırlama ayarları hususunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefon sıfırlama işlemleri artık eskiye nazaran daha kolay hale gelmesinden dolayı çoğu kullanıcı telefonlarında yaşanan her türlü sorunda sıfırlama yoluna gitmektedir. Xiaomi Redmi 5 format atma ve sıfırlama ayarlarınız hususundaki aşamalarda bizde sizlere yardımcı olacağız.

  • Normalde öyle her türlü sorunda sıfırlamaya gidilmemesi gerektiğinin bilgisini verelim.
  • Ve beraberinde cihazınızla alakalı karşılaştığınız sorunun donanımsal olduğunu fark etmeniz durumunda sıfırlamanın bir işe yaramayacağını da bilmelisiniz.
  • Tüm bunlar dikkate alındıktan sonra artık sıfırlamaya başlayabiliriz.

Xiaomi Redmi 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 format atma ayarlarınız için öncelikle yedeklemenizi almanız gerekmektedir. Yedekleme almadan sıfırlamaya başlamamanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizin içerisinde rehberi de dahil edecekseniz eğer ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Uygulamadan faydalanarak sıfırlamaya giderseniz sorun kalmaz. Lakin sıfırlama öncesinde telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm verilere dikkat ediyorsanız eğer artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokununuz.
  • Açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek gelen sayfada ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyelim.
  • Son olarak karşınıza açılan yer de ‘’Her şeyi sil’’ diyerek sıfırlamayı bitirebilirsiniz.

Sıfırlamanın ilk ayağını verilen bu bilgiler doğrultusunda bitirmiş olacaksınız. İkinci ayağı için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 5 sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikMy Time at Portia sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikXiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here