Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Pro format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağına dair bilgileri vereceğiz.

Telefonunuzda meydana gelen arızanın giderilebilmesi için araştırmaya girmeniz yeterlidir. Ancak araştırmalar neticesinde de sorun için sıfırlamaya gidilmesi gerektiği dile getirilebilmektedir. Xiaomi Redmi Pro format atma ve sıfırlama işlemlerin nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunmasından ötürü sizin cihazınızın da kendine has sıfırlama ayarı bulunmaktadır.
  • İki farklı yöntemi olduğu içinde her iki yöntemi de sizin için ele alacağız.

Xiaomi Redmi Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Pro format atma ayarlarının nereden sağlanacağı konusunda bilgi verirken aynı zamanda alacağınız önlemler hakkında da sizi bilgilendireceğiz. İlk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin alınması gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklemesi için de ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanması gereklidir.

Yedeklerimizi almanızla birlikte geriye bir tek kalan işlem ise telefonunuzun şarj oranını kontrol etmektir. Şarj yüzdesi %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Aksi durumda sıfırlama esnasında hatalarla karşılaşma yaşayabilirsiniz.

  • Sıfırlama işlemi için telefonunuzun ayarlar bölümüne giriniz.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demelisiniz. Yedekle ve sıfırla dedikten sonra gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Sonrasında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle beraber ‘’Her şeyi sil’’ dediğinizde işlem bitmiş olacaktır.

İlk aşama için sağlanacak ayarlar bunlardır. İkinci aşama için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Pro sıfırlama

Xiaomi Redmi Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSCARLET NEXUS sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikinstagram bağlantı kurulamadı ve işletme sınırına geldiniz
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here