Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 4A format atma ve sıfırlama ayarları noktasında sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda istenmeyen hatalar ya da donma veya kasma sorunları meydana gelebilmektedir. Karşılaşılan sorunun giderilebilmesi için kısa bir araştırma sağlamanız yeterlidir. Xiaomi Redmi 4A format atma ve sıfırlama aşaması ise son işlemdir.

  • Telefonunuzun problemsiz şekilde sıfırlanabilmesi için size yardımcı olacağız.
  • Vereceğimiz bilgiler ışığında iki farklı yolu da sizinle paylaşarak çözümü sağlayacağız.

Xiaomi Redmi 4A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 4A format atma ayarlarını devreye koymadan önce muhakkak yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedekleri almadan sıfırlama işlemlerine başlarsanız sonrasında büyük bir problem ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz yüksektir.

Formatlama işlemlerinin sorunsuz şekilde çözüme kavuşabilmesi için yapmanız gereken ve izlemeniz gereken çözüm yolu bellidir. Yedeklerinizi alıp şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm bunlara dikkat etmenizle birlikte ayarlarınıza başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun sıfırlama işlemleri için öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriniz. Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokununuz.
  • Karşınıza gelen sayfada ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ diyerek sonrasında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz gereklidir.
  • Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde son ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemleri bitirmiş olacaksınız.

İlk sıfırlama yöntemini bahsedilen bu ayarlarla birlikte sağlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 4A sıfırlama

Xiaomi Redmi 4A sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikArtifact sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikXiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here