Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonlarda nedenini bilmediğimiz sorunlarla karşılaşma durumu olabilmektedir. Dolayısıyla böyle durumlarda izlenmesi gereken çözüm yolları farklılaşmaktadır. En son ihtimal ise telefonun sıfırlama yöntemidir. Xiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Ayarlarınızın sorunsuz şekilde işleme girebilmesi için verilen bilgileri devreye koyabilirsiniz.
  • İki farklı sıfırlama yöntemini sizin için ayrı ayrı olacak şekilde ele alıp sorunun giderilmesine yardımcı olacağız.

Xiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 4 format atma ayarlarınız için öncelikli olarak yedeklerinin alınması gerekmektedir. Yedeklerin alınmasıyla beraber diğer bir husus telefon içerisinde ki rehberinde yedeklenmesidir. Rehber yedeklenmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Yedekleme işlemlerinizi de yaptıysanız işlemlere başlayabilirsiniz.

Ayarlarınız öncesinde telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Harici durumunda hatalarla karşılaşma ihtimaliniz yükselecektir. Şimdi her şey için hazırsanız sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun içerisinde bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokununuz.
  • Karşınıza gelen sayfa içerisinde ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek ardından ‘’Telefonu sıfırla’’ düğmesine tıklayınız.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Her şeyi sil’’ seçeneğini görmüş olacaksınız.

Buraya tıklamanız doğrultusunda ilk sıfırlama işlemini bitirmiş sayılacaksınız. İkinci yöntemi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 4 sıfırlama

Xiaomi Redmi 4 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi 4A format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here