Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi PocoPhone F1 format atma ve sıfırlama ayarlarınızı sizinle paylaşacağız.

Telefonunuzun da yavaşlama, donma veya kasma sorunu yaşadığınızda ya da farklı bir teknik problem yaşandığında sıfırlama aşamalarını işleme koyabilirsiniz. Xiaomi PocoPhone F1 format atma ve sıfırlama adımları konusunda bir araştırma sağlıyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

  • Akıllı telefonların kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır.
  • Yöntemlerin neler olduğunu bilip ve öncesinde güvenliği alarak işlem sağlarsanız sorun kalmadan ayarlarınızı işleme alabilirsiniz.
  • Bizde bu konudaki aşamalarınızda sizleri bilgilendirerek sorununuzun giderilmesine imkan sunacağız.

Xiaomi PocoPhone F1 format atma ve sıfırlama

Xiaomi PocoPhone F1 format atma ve sıfırlama

Xiaomi PocoPhone F1 format atma işlemlerinizin öncesinde telefonunuzda bulunan yedeklerinizin alınmasını tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizi almanızla birlikte rehber yedeklemesi için de ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedeklerinizi aldıktan sonra şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Verdiğimiz bilgilere dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ayarlar bölmesine giriş yaptıktan sonra gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğini görüp üzerine dokunun.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ sekmesine dokunarak gelen sayfada ‘Telefonu sil’ demelisiniz.
  • İşlemlerinizi bitirmenizle birlikte ‘’Her şeyi sil’’ derseniz sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Ayarlarınızın hepsini tamamladığınızda sıfırlama aşamalarınızı ilk ayağını bitirmiş olacaksınız. İkinci ayağı için ise aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi PocoPhone F1 sıfırlama

Xiaomi PocoPhone F1 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSky Haven Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYAAY mesaj alamıyorum ve gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here