Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda YAAY mesaj alamıyorum ve gelmiyor diyenlere özel çözüm bilgilerini ele aldık.

Sosyal medya uygulamalarında size gelen mesajların gelmemesini sağlamak için ayarlardan bu işlemi yapılandırmaya koyabilmeniz mümkündür. Nitekim YAAY uygulamasında da bu işlemi sağlayabiliyorsunuz. Ancak çoğu kullanıcı YAAY mesaj alamıyorum ve gelmiyor hiçbir işlem sağlamama rağmen mesaj alamamaktayım demektedir.

Şayet özel mesaj gönderiminizi kapalı duruma getirmemenize rağmen böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız sorun farklıdır. Lakin kapalı duruma getirmişseniz ondan dolayı kimse size uygulamada mesaj gönderimi yapamıyordur. Dolayısıyla soruna dur demek adına izlemeniz gereken yolların neler olduğuna değineceğiz.

YAAY mesaj alamıyorum ve gelmiyor

YAAY mesaj alamıyorum

YAAY mesaj alamıyorum nedeninin birden fazla sebebi bulunmaktadır. Önemli olan husus bu sebepleri bulup ardından çözüm için işleme sağlamanızdır. Biz de size görsel ve yazılı olacak şekilde ilgili aşamalarının neler olduğunu sunacağız.

Öncelikle YAAY uygulamanıza giriş gerçekleştirerek gelen sayfanın sol üst alanında bulunan ‘’Profil’’ simgesine dokunun. Ve bir sonraki sayfanın sağ üst alanda yer alan ayar sekmesine tıklayın. Gelen ekranda çoğu ayarınızı yapacağınız ekran gelecektir.

Bu ekranda ‘’Gizlilik ayarları’’ bölümüne tıklamanız lazım. Buraya tıkladığınızda ardından açılacak olan sayfada ‘’Özel mesaj’’ butonunun aktif olup olmadığını göreceğiniz bir sayfa olacaktır. Burası açık ise özel mesaj alabilirsiniz. Ancak kapalı durumda ise özel mesaj bildirimleri size gelmeyecektir. Dolayısıyla aktif duruma getirebilmeniz için sağa doğru kaydırmanız yeterlidir.

YAAY mesaj gelmiyor sorunu için birinci yöntemi sağlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Anlık internet kesintileriniz sorun yaşamanıza neden olabilmektedir. Ya da o kişiyi uygulama da engellemiş olmanızdan dolayı karşı taraf mesaj gönderemiyorum diyebilir.

Bunlar ihtimaller arasındaki yerini alırken akıllardaki tüm soru işaretlerini bir anda kaldırmak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemek. Tabi bu işlemi sağlamadan önce şifre bilgilerini biliyor olmalısınız.

Haricinde kaldırıp yükleme yaptığınız esnada tekrardan girememe durumu ile karşılaşabilirsiniz. Sorun sunucu kaynaklı ise ona sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem ne yazık ki bulunmamaktadır. Böyle bir durumda beklemeniz gerekiyor. Sorun YAAY yetkilileri tarafından kendiliğinden giderilecektir. YAAY hakkında merak ettiğiniz her ne varsa bunu bize yorum alanında ulaştırabilirsiniz.

YAAY mesaj gelmiyor
YAAY mesaj alamıyorum ve gelmiyor
Önceki İçerikXiaomi PocoPhone F1 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTek kullanımlık kod gelmiyor ve şifre sorunu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here