Kıymetli arkadaşlar, Xiaomi Redmi Note 5 Pro format atma ve sıfırlama konusunu ele aldık.

Uygulamaların, oyunların ve mesajlaşma programlarını indirmiş olduğumuz telefonlarımızda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Oluşan sorunların önüne geçilebilmesi için artık araştırma yapmanız yeterli olmaktadır. Xiaomi Redmi Note 5 Pro format atma ve sıfırlama konusundaki ayarlarınız için gereken bilgileri sizlere aktaracağız.

  • Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzun yavaşlaması, donması ya da kasma sorunları yaşatması ister istemez sizde moral bozukluğuna sebebiyet verebilir.
  • Arızanızın donanımsal olmadığı durumlarda şayet teknik sorun yaşıyorsanız çözümü her zaman bulunmaktadır.
  • Sadece doğru bir araştırma yapmanız probleminizi gidermenize yardımcı olacaktır.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 Pro sorunu için izlenmesi gereken yöntemin ne olduğuna dair bilgileri sizlere aktarırken onun öncesinde alacağınız önlemler hakkında da bilgilendirme vereceğiz. İlk olarak telefonunuzun yedeklerini almanız gerekmektedir.

Yedekleri alırken rehber yedeklemesini almayı da unutmamanız gerekiyor. Rehberin yedeklemesini alabilmeniz için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Rehber ve telefon yedeklerinizi aldığınız esnada telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Verilen bilgileri dikkate almanızla birlikte cihazın sıfırlaması için ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunup gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyebilirsiniz.
  • Sağlamış olduğunuz ayarlar neticesinde sona geldiğinizde ise gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ ve bir sonraki ekranda ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İlk sıfırlama aşamalarını verdiğimiz bu bilgiler ışığında bitirmiş olacaksınız. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikBecastled Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYAAY kaydolma üye olma ve hesap açma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here