Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Note 3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgilendireceğiz.

Her telefonunun ayrı ayrı sorunu ve kendine has çözüm yöntemleri bulunuyor. Nitekim sıfırlama yöntemleri de telefondan telefona göre değişkenlik göstermektedir. Xiaomi Mi Note 3 format atma ve sıfırlama işlemleri için gerekenleri ele alacağız.

  • Telefonunuzda teknik manada sorun yaşıyorsanız bu sorunun giderilebilmesi mümkündür.
  • Sıfırlama ise bu sorunun en son çözüm noktası olduğunu bilmelisiniz.
  • Siz hazırsanız eğer işlemlerinin nereden yapılacağına yönelik aşamaları beraber inceleyeceğiz.

Xiaomi Mi Note 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 3 format atma işlemleri aslında salındığı kadar zor bir işlem değildir. Sadece hangi ayarın nereden yapılacağı konusunda hiç kimse bir fikre sahip olamadığından dolayı problem yaşanmaktadır.

Keza sorun donanımsal bir sorun ise yapacağınız sıfırlama bu sorunu gidermemektedir. Şimdi isterseniz eğer sıfırlama işlemleri için hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğini beraber inceleyelim. İlk olarak yedeklerinizi alıp şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz.

  • Verdiğimiz bilgiler dikkat etmenizle birlikte telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girmelisiniz.
  • Beraberinde ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demelisiniz.
  • Son olarak da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İlk sıfırlama ayarlarını bahsedilen şekilde işleme alabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 3 sıfırlama

Xiaomi Mi Note 3 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikRöki sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here