Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonunuzda donmalar, kasmalar ya da istenmeyen sorunlar meydana geldi ise eğer bunun için kısa araştırma yapmanız yeterlidir. Donanımsal değil teknik bir problem yaşıyor iseniz muhakkak sorunu gidereceğinizden emin olabilirsiniz.  Xiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama ayarlarını işleme alacağız.

  • Her telefonun kendine has bir sıfırlama yöntemi olmasından dolayı bu telefonunun da kendine has yöntemi bulunmaktadır.
  • İki farklı yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de ayrı ayrı olacak şekilde devreye koyacağız.

Xiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5A format atma işlemleri için öncelikle telefonunuzun içerisinde yer alan yedeklerin alınması gerekmektedir. İlgili yedekleri alırken rehber yedeği için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedeklemeler bitiminde hemen sıfırlamaya başlamamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü telefonunuzun şarj oranı da önemlidir. Bu oran %70 ve üzerinde olması gereklidir. Veriler bu şekilde işleme giriyor ise artık problemsiz şekilde sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun yedeklenebilmesi için öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölümünün içerisine giriş sağlayın.
  • Sonrasında ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim. Gelen sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Ve bir sonraki ekranda ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Bahsettiğimiz ayarlar ışığında sorun giderilmiş ve çözüm gelmiş olacaktır. Bir diğer yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 5A

Xiaomi Redmi Note 5A sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi 4 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi Note 3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here