Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Max 3 format atma ve sıfırlama aşamalarını sizinle paylaşacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun içerisinde yavaşlama söz konusu olmasıyla birlikte sorunun giderilebilmesi için araştırma yapabilirsiniz. Ya da farklı teknik konudaki sorununuzu araştırabilirsiniz. Problemin çözümü için en son adım ise cihazın sıfırlanmasıdır. Xiaomi Mi Max 3 format atma ve sıfırlama işlemleri adına gereken bilgileri ele aldık.

  • Normalde akıllı telefonlarının her birinin kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Sizin telefonunuzun da kendine yönelik aşamaları vardır.
  • Sıfırlama işlemi için iki yöntem olmasından dolayı her iki yöntemi de sizin için ele alacağız.

Xiaomi Mi Max 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Max 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Max 3 format atma ayarlar için öncelikle telefonunuzun yedeklerini almanız gerekmektedir. Yedekleri almadan sıfırlamaya başlarsanız sorun yaşama ihtimaliniz bulunuyor. Yedek alırken telefon rehberini yedeklemeyi de unutmamanız gerekmektedir.

Yedeklerinizin dışında telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır. Verilen bilgileri aynı doğrultuda işleme almanızla birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Mevcut telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına girişinizi yapmanızla birlikte ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştirin.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girip gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise ‘’Telefonu sıfırla’’ ve ‘’Her şeyi sil’’ demenizle beraber işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Belirtilen işlem sonucunda sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Mi Max 3 sıfırlama

Xiaomi Mi Max 3 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikiPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme
Sonraki İçerikBreathedge Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz