Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz mevcut yazımızda iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme ayarlarını nereden sağlanacağını ele aldık.

Telefonlarımıza gelen mesajların ön izlemeleri açık olduğu durumlarda mesajın içeriğine girmeden o kişinin ne yazdığını görebilmekteyiz. Ancak bazen bu durum ters tepebilmektedir. Dolayısıyla çoğu kullanıcı iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme noktasında araştırma içerisine girmektedir.

Akıllı telefonlarımızı bazen bulunduğumuz yerde bırakıp lavaboya gidebiliyor ya da o an orada bırakıp acil bir yere gidebilmekteyiz. Dolayısıyla mesaj ön izleme bildirimleri açık olduğundan dolayı kişiler sizin mesajınıza bakmadan o bilgileri görebilmektedir. Geldiğinizde telefona bakmamış olup olmadığını anlamayabilirsiniz. Haliyle bu alanı kapalı duruma getirmeyi düşünebilirsiniz.

iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme

iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma

iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ayarlarının işleme alınabilmesi için izlemeniz gereken yolları aşamalı olacak şekilde sizlere sunacağız. Gerçekleştirilecek olan ayarlarla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştirin. Buraya girmenizle birlikte gelen ekrandan da ‘’Bildirimler’’ bölmesine giriş sağlayın. Ve bir sonraki ekranda ise ‘’Mesajlar’’ bölümünün içerisine erişim gerçekleştiriyorsunuz.

Belirtilen ayarlarınız neticesinde gelen sayfada ‘’ön izlemeleri göster’’ seçeneğini görmüş olacaksınız. Burası sizde açık durumdaysa eğer ‘’Her zaman’’ seçeneğinin işaretli olduğunu görürsünüz. Kapalı duruma getirmek için üzerine dokunup açılan ekranda ‘’Asla’’ seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Artık size gönderilen mesajları bildirim şeklinde alacaksınız. Ön izlemeleri açılmadığından dolayı mesaja girmeden o mesajı kontrol etmeniz mümkün değildir.

iPhone mesaj ön izlemelerini gizleme ayarlarını bahsedilen şekilde devreye alabilirsiniz. Anlattığımız konu tamamen mesajlarınızın ön izlemeleri ile alakalıdır. İnstagram, twitter, whatsapp ve facebook ya da diğer uygulamalarınızın da mesaj ön izlemelerini görmek istemiyorsanız aynı işlemleri ondan da devreye almanız mümkündür.

İşlemlerin sonucunda artık sizde mesajlarınıza girmeden görüntüleme yapamazsınız. Şayet ben ortamda telefonu bırakmıyorum ya da uyurken benim telefonuma kimse bakmıyor diyorsanız o zaman bu ayarı kapalı duruma getirmenize de gerek bulunmamaktadır.

Açık kalması sizin mesajı açmadan o mesaj hakkında ön izleme yapmanızı sağlayacaktır. iPhone hakkında merak ettiğiniz diğer konuları bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

iPhone mesaj ön izlemelerini gizleme
iPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme
Önceki İçerikFacebook sponsorlu mesaj oluşturma ve verme
Sonraki İçerikXiaomi Mi Max 3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz