Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 8 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağını ele aldık.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzda oluşan sorunu artık günümüz teknolojisinde araştırma sağlayarak gidermek mümkündür. Kısa bir ön araştırma yapmanız da bu durum için yeterli olmaktadır. Xiaomi Mi 8 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarının hangi alandan işleme konulacağına beraber göz gezdireceğiz.

  • Telefonunuzun içerisindeki verilerin sıfırlanabilmesi için biz size gerekli bilgileri vereceğiz.
  • Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı bu yöntemleri de ayrı ayrı olacak şekilde ele alacağız.
  • Sizden istediğimiz belirtilen işlemleri doğru olacak şekilde kaleme almanız olmaktadır.

Xiaomi Mi 8 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Lite format atma adımlarını devreye alabilmeniz için ilk olarak yedeklemenin işleme konulması gereklidir. Yedeklemelerinizi alırken telefon rehberinizin yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu verilere dikkat etmeniz durumunda formatlama ayarlarına sorunsuz şekilde başlayabilirsiniz.

  • Cihazınızın menü ekranında bulunan ‘’Ayarlar’’ sekmesine dokunup oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunun.
  • Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Verdiğimiz işlem aşamaları sonucunda sorununuzu gidermiş ve problemsiz şekilde kullanım sağlamış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları

Xiaomi Mi 8 Lite sıfırlama

Xiaomi Mi 8 Lite sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikGhost Stories 2 Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikiPhone mesaj sesi iki kez geliyor ve gelmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here