Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi A2 Lite format atma ve sıfırlama aşamalarının çözümünü konu aldık.

Akıllı telefonunuzda meydana gelmiş olan yavaşlık ve donma sorun önüne geçilebilmesi için izlenmesi gereken yollar vardır. O yolların sonu da sıfırlamaya varmaktadır. Xiaomi Mi A2 Lite format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzun içerisindeki verilerin tamamen kaybolmaması için alacağınız önlemler hakkında da sizi bilgilendireceğiz.
  • Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntemi de sizler için ele alacağız.
  • Sizden isteğimiz ise ayarları doğru olacak şekilde işleme koymanız olacaktır.

Xiaomi Mi A2 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A2 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi A2 Lite format atma ayarlarınıza başlamadan önce cihazınızın içerisinde bulunan yedekleri almanız gerekmektedir. Yedekleri alırken telefonunuzun rehberini de unutmamanız gereklidir. Mcbackup uygulamasından yararlanarak cihazın rehberini yedeklemeye alabilirsiniz.

Verilen işlem aşamalarını belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Verilere dikkat etmeniz durumunda artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Kullanmakta olduğunuz telefonunuzun formatlama işlemlerinin devreye alınabilmesi için ‘’Ayarlar’’ alanına erişim yapın.
  • Ayarlar bölmesine girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına girin.
  • Oranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demenizle beraber işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Bu aşamaları devreye alırken cihazın sıfırlama yönteminin ilk ayağı da tamamlanmış olacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi A2 Lite sıfırlama

Xiaomi Mi A2 Lite sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSecond Extinction Sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYAAY hesap silme ve kapatma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz