Paylaş

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum. Bilgisayardaki yazı şekli istediğiniz şekilde değilse düzeltmesi için hangi yolları takip edeceğiniz yazımızda bulunmaktadır.

Hayatımızın teknoloji olduğu bu dönem içerisinde bir çok işimizi telefon ya da bilgisayar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Özellikle ödevlerini ya da iş yerine yetiştirmesi gereken dosya bağlantıları için bilgisayar da oldukça önem arz etmektedir. Bilgisayarların bir çoğunda artık windows 10 işletim sistemini görebilmeniz mümkündür. Diğer işletim sistemlerini de kullanan kişilerin sayısı oldukça fazla olsa da windows 10 tüm özellikleriyle tercih edilmeye değen bir işletim sistemidir. Ayarların hepsini sizlere sunmakta olan işletim sisteminde bazen bazı aksaklıklarda yaşayabilirsiniz. Ama bu sorunları yine araştırma yöntemi ya da birazcık uğraş sonrasında çözebilmeniz mümkündür. Windows 10 işletim sistemine yabancılık çekiyorsanız o halde buna bizimde katkımız olsun diye ayarları birlikte yapıp sorunu gidereceğiz.

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum

Windows 10 yazı şekli bozuldu, windows 10 yazı tipi düzelmiyor, windows 10 yazı şekli değiştirme, windows 10 yazı stilini değiştirme, windows 10 yazı stili nereden değişir, windows 10 yazı şeklini düzeltmek istiyorum, windows 10 yazı stili nasıl düzelir. Bilgisayarınızda kullanım sağladığınız yazı stilini beğenmiyorsanız ya da bu yazı stili bozulduysa düzeltilmesine ilişkin müdahalelerin yapılacağı alana sizleri ulaştıracağız.

Windows 10 yazıp stili değişti

Kullandığımız bilgisayarda yazı stili değişti ve tekrar geri almak isteyebilirsiniz. İşletim sistemi windows 10 olan kullanıcılarımız için bu ayarların hangi alan üzerinden ilerleteceğine yazımız da değindik.

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum, windows 10 yazı tipi bozuldu, windows 10 yazı şekli değişti, windows 10 yazı stili değişti, windows 10 yazı tipi değiştirme, windows 10 yazı şekli değişmiyor

Windows 10 kullanım kolaylığıyla kullanıcılarına bir nevi yardımcı olmaktadır. Yazı stilini değiştirebilmeniz için öncelikle sağ alt alanda bulunan dikdörtgen şeklindeki bölüme tıklıyoruz. Bunun devamında ”Tüm ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz. Beraberinde ”Kişiselleştirme” alanı gelecektir. Buranın içerisine giriyoruz.

Son aşamaya geldiğimiz de ise sayfanın sol tarafında bulunan ”Yazı tipleri” kısmına tıklıyoruz. Yazı tipleri bölümüne girdikten sonra ise önünüze kullanabilir yazı tipleri gelecektir. Hangi yazı tipini kullanmak istiyorsanız burada isteğe bağlı olacak şekilde ilerleme sağlamanız mümkündür.

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum, windows 10 yazı tipi bozuldu, windows 10 yazı şekli değişti, windows 10 yazı stili değişti, windows 10 yazı tipi değiştirme, windows 10 yazı şekli değişmiyor

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum bu adımlar sonrasında yazı stili artık değişmiş olacaktır. Ayarları sağladıktan sonra sorun devam ederse bilgisayarı bir kere kapatıp açmanız sorunu tamamen giderecektir.

Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum, windows 10 yazı tipi bozuldu, windows 10 yazı şekli değişti, windows 10 yazı stili değişti, windows 10 yazı tipi değiştirme, windows 10 yazı şekli değişmiyorWindows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum, windows 10 yazı tipi bozuldu, windows 10 yazı şekli değişti, windows 10 yazı stili değişti, windows 10 yazı tipi değiştirme, windows 10 yazı şekli değişmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here