Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor. Bilgisayarda müzik dinlediğinizde ses donuyor ve gelmiyor diyenlere özel çözüm bilgilerini yazımızda paylaştık.

Bilgisayarımızda kullanım yaptığımız işletim sistemlerini bazen değiştirebiliyoruz. Windows 8 ya da 8.1 kullanırken Windows 10 işletim sistemine geçirebiliriz. Bu geçişler sonrasında bazen bazı hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Windows 10 bilgisayarlarında yaşanan ses sorunları her geçen gün artış göstermesinden ötürü oluşan problemin nasıl giderileceğinin incelemesini yaptık. Gelen bir güncelleme sonrasında ses sorunu yaşanmaya başladıysa sorun gelecek olan bir sonraki güncellemeyle beraber giderilecektir. Ama güncellemenin ne zamana geleceği belli olmadığı için onun öncesinde sağlanacak müdahalelere birlikte bakacağız. İşletim sistemini Windows 10’a geçiş yaptırdıktan sonra da seste donmalar ve kasmalar oluşursa da yine aynı işlemleri yapmanız kafidir. Bir kaç yöntem ile ses alanında meydana gelen sorunlarımızı gidermeyi sağlayacağız.

Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor

Windows 10 bilgisayarımda ses cızırtılı geliyor, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses çıkmıyor, windows 10 ses neden gelmiyor, windows 10 ses düzeltme, windows 10 ses ayarlarını yapma, windows 10 ses çıkmamasına ilişkin neler yapabilirim. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da ses alanında oluşan temel sıkıntıların giderilebilmesi için sağlayacağınız işlemleri kontrol edeceğiz. Yapacağımız ayarlarla birlikte sorun tam anlamıyla ortadan kalkacaktır.

Windows 10 ses cızırtılı

Bilgisayarımız da müzik programında ya da youtube uygulamasında bir video izlerken seste donma ya da cızırtılar meydana geldiğinde çaresiz beklemeniz gerek yok. Bir an önce soruna müdahale de bulunun diye yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşmaktayız.

Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunu

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan dik dörtgen şeklinde ikona tıkladığınızda gelen seçenekler içerisinde ”Tüm ayarlar” seçeneğine tıklayıp buradan da ”Sistem” alanına giriş yapıyoruz. Sol menüde ”Ses” seçeneğini göreceksiniz. Onun üzerine tıklayarak gelen ekranda ses ile ilgili kontrolleri sağlayabilirsiniz.

  • İkinci yöntem ise bilgisayarınızdan Windows +R tuşlarına bastıktan sonra çalıştır ekranı gelecektir.
  • Bu alana devmgmt.msc yazıp tamam dedikten sonra gelen ekranda ses, video ve oyun denetleyicileri alanına tıklıyoruz.
  • İlk seçeneğin üzerine gelerek sağ tıklayıp sürücü yazılımı güncelle butonuna tıklıyoruz.
  • Güncellemeler sağlandıktan sonra windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor sorununuz giderilecektir. Denemelerde hata alırsanız yoruma durumu belirtebilirsiniz.

Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunu Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunu Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunu Windows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunuWindows 10 ses gelmiyor çıkmıyor, windows 10 ses çalışmıyor, windows 10 ses donuyor, windows 10 ses cızırtılı, windows 10 ses gelmiyor, windows 10 ses sorunu

Önceki İçerikTik tok aramalarda gözükmek istemiyorum
Sonraki İçerikBu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz