Paylaş

Bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor. Bilgisayarda yapmak istediğiniz bir işlem sonrasında böyle bir hata aldığınız da yapmanız gerekenleri konu aldık.

Windows güncellemeleri sırasında bazı sürücülerde hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hata kodlarından Kod 10 hatasıyla karşılaşanlar için incelemelerimizi kapsamlı şekilde sağladık. Sürücülerde meydana gelen hataların kontrollerini kendiniz aygıt yöneticisi alanından takip edebilirsiniz. Fakat bazen bu alan kontrolden kaçabiliyor. Bunu işlem yaptığımız sırada bilgisayarın bize vermiş olduğu hata ile anlayabiliyoruz. Örneğin bilgisayar da bir işlem sağlamak istediğiniz de ”Bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor” hatasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sürümün güncellenme sırasında getirdiği bir hata olduğu için güncellenmeyi yeniden devreye almanız gereklidir. Bunun nasıl yapılacağını ise birlikte kontrol edeceğiz.

Bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor

Bu aygıt başlatılamıyor hatası alıyorum, kod 10 hatası nedir, windows aygıt başlatılamıyor, windows kod 10 hatası, bilgisayarda kod 10 hatası alıyorum, aygıt başlatılamıyor hatası nasıl giderilir, bu aygıt başlatılamıyor uyarısının giderilebilmesi için ne yapmam gerekiyor. Bilgisayarda karşılaşmış olduğunu aygıt başlatılamıyor hatası sonrasında yapmanız gereken işlemleri tek tek kontrolleri yaptık. Gerçekleştireceğimiz bir kaç işlem sonrasında sorun kalmayacaktır.

Bu aygıt başlatılamıyor diyor

Alınan hata sonrasında bilgisayarın menü ekranına gelerek ”Bu bilgisayar” ya da ”Bilgisayarım” üzerine gelip sağ tıklayıp ”Özellikler” diyoruz. Özellikler alanına geldiğiniz de ise sol tarafta ”Aygıt yöneticisi” alanına tıklıyoruz. Karşınıza sürücülerin olduğu bir alan açılacaktır. Hata aldığınız sürücünün üzerine gelerek sağ tıklayıp ”Sürücüyü güncelle” diyoruz.

Bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor, aygıt çalışmıyor, aygıt başlatılamıyor, kod 10 hatası, kod 10 hatası geliyor, bu aygıt başlatılamıyor diyor

Güncellemeyi yeniden dene dediğinizde sizi kendiliğinden yönlendirecektir. Bir diğer yöntem ise Windows +R tuşuna basıyoruz. Çalıştır alanına devmgmt.msc yazdıktan sonra tamam dediğiniz de aygıt yöneticisi alanına ve sürücü bölümüne geleceksiniz. İlgili sürücünün güncellenmesini sağlamanız halinde sorun kalmayacaktır.

Onun haricinde ana kartınız ile ilgili de güncelleme varsa bu güncellemeleri de yapabilirsiniz. Sağlanan ayarlarla birlikte bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor diyen kullanıcılar sorunları gidermiş olacaklardır. Oldu ki diyelim farklı hata aldınız bu durumda aldığınız hatayı bizlere yorum alanından belirtmeniz halinde onun da çözümüne dair bilgiyi cevap olarak sizlere ileteceğiz.

Bu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor, aygıt çalışmıyor, aygıt başlatılamıyor, kod 10 hatası, kod 10 hatası geliyor, bu aygıt başlatılamıyor diyorBu aygıt başlatılamıyor kod 10 hatası geliyor, aygıt çalışmıyor, aygıt başlatılamıyor, kod 10 hatası, kod 10 hatası geliyor, bu aygıt başlatılamıyor diyor

1 Yorum

  1. Merhaba Arkadaslar

    Laptopumda ses gelmiyor hapörlör kismina basdigimda ses giris ve cikislari yok diyor youtube da bu sorunu cok aradim 1 haftadir forum sitlerine youtube ve mucrosoft un orjinal sitesine bakdim ama cozum alamadim lutfen yardim edin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here