Windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor. Windows 10 bilgisayarınız da gelen bu hata sonrasında nelerin gerekli olduğuna dair tüm detaylar yazımızda.

Bilgisayarınızda kullanım sağlamış olduğunuz işletim sistemi şayet windows 10 ise gelen güncellemeleri yapmanız her daim önceliğiniz olmalıdır. Güncellemeler sonrasında bilgisayarınız hızlanacak ve gelen yenilikleri sizlerde görebileceksiniz. Artık televizyon, telefon ve buna bağlı kullanılan uygulamalar dahi kendi içerisinde yeniliklere gitmektedir. Nitekim windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda da bu güncellemelerin gelmesi ya da bekleniyor olması gayet normaldir. Teknoloji her an gelişim sağlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte kullanılan tüm ürünlerin ya da uygulamalarında geliştiğini fark edebilirsiniz. Windows 10 1809 güncellemesi sonrasında taslak ve ekran alıntısı sırasında hatalar meydana gelmektedir. Gelen bu hataların başında ise ”Ekran alıntısı aracı taşınıyor” uyarısıdır. Gelmekte olan bu uyarı için nelerin gerekli olduğuna birlikte bakalım.

Windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor

Windows 10 ekran alıntısı nedir, windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor, windows 10 taslak nedir, windows 10 ekran alıntısı yapmıyor, windows 10 alıntı ve taslak dene diyor. Bilgisayarımız içerisinde gelen yeni bir güncelleme sonrasında ekran alıntısı almak istediğinizde size bir uyarı bilgilendirmesi veriyor ise bunun ne anlam ifade ettiğine birlikte bakıyor olacağız.

Windows 10 ekran alıntı yapmıyor

Windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor değişime gittiğinde böyle bir uyarı bilgilendirmesi gelmektedir. Alıntı ve taslak’ı dene dedikten sonra güncel hali karşınıza gelecektir. Windows 10 ekran görüntüsü alma aracına getirdiği güncelleme ile birlikte daha net görüntülerin ekran görüntüsünü almanızı sağlamaktadır.

Windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor, ekran alıntısı aracı taşınıyor, windows 10 araç taşınıyor, windows 10 ekran alıntısı, windows 10 taslak, windows 10 ekran alıntı yapmıyor

  • Eskisine oranla daha fazla özelliği içerisinde barındırmakta olan taslak ve ekran alıntısına geçiş işlemi için de zaten deneme bilgisini sizlere sunmaktadır.
  • Onun haricinde gelen bu hata her seferinde karşınıza çıkacaktır.
  • Bu gelen uyarı bir hata olarak da görmeyebilirsiniz. Sizler için tasarlanmış daha içerikli özellikleri içerisinde barındırmaktadır.
  • Yani gelen her yeni bir güncelleme tamamen sizin için hazırlama aşamasıdır. Kullandığınız tüm uygulamaların daha modern hale getirilmesine ve gelişmiş şekilde karşınıza çıkmaktadır.
  • Windows 10 ekran alıntısı aracı taşınıyor sonrasında altta var olan ”Alıntı ve taslak’ı dene” butonuna tıklayıp güncelleme işlemlerini devreye alabilirsiniz.

Ayarları bu yönde yapmanız halinde herhangi bir sorun kalmayacaktır. Ve ekran alıntısı daha modern bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz