Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10 arka plan gri gözükmesin ve gelmesin istiyorsanız çözüme dair işlemleri anlatacağız.

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer bazen arka planda uygulamaların renginin gri olduğunu görebilirsiniz. Alınan hatanın giderilebilmesi için izlenmesi gereken yolları ele alacağız. Windows 10 bilgisayarınızda alınan hatanın giderilebilmesi adına girilen araştırmalar için özel adımları konu aldık.

Normalde Windows 10 işletim sistemi kullanan kişiler genel itibariyle güncelleme alabilmektedir. Sürekli alınan güncellemelerden dolayı uygulamalarda hata olabilmekte ya da bazı özellikler düzgün çalışmayabilmektedir. Durum böyle olunca da çözüm hususun da gereken kontrollerinde o doğrultuda ele alınması gerekmektedir.

Windows 10 arka plan gri gözükmesin ve gelmesin

Windows 10 arka plan gri gözükmesin

Windows 10 arka plan gri gözükmesin istiyorsanız nelerin gerekli olduğunu belirteceğiz. Normalde alınan hatanın gelme nedeni Google chrome kaynaklıdır. Google chrome tarayıcısı kullanan kişiler genel itibariyle arka planda uygulamaların gri bir şekilde geldiğini görebilmektedir.

Sorunun çözüme kavuşabilmesi için ise sırası ile; C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Başlat Menüsü \ Programlar’ı açın, sağ tuş ile açınız> Chrome simgesindeki özellikler> Simgeyi değiştir ve orijinal simgeyi yeniden uygulayınız. Aşamaları belirttiğimiz şekilde devreye almanızla birlikte arka planda gri şekilde görünen uygulamalar artık kendi renklerinde görünmeye başlayacaktır.

Bilgisayarınızın ana menü ekranında bulunan uygulama gri görünüyorsa o uygulamanın kısa yolunu kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayıp deneme yapabilirsiniz. Muhtemelen gerçekleştireceğiniz işlemler neticesinde sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Windows 10 arka plan gri gelmesin diye ayarlarınız belirttiğimiz şekilde yapıyor olmanıza rağmen gri geliyorsa bu durumda gelen güncellemeler var mı onu kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayarlar>Güncelleştirme ve güvenlik> Windows Update alanın altında güncelleştirmelerinizi görebileceksiniz.

Güncelleştirmeler bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumunda sorununuzu artık gitmiş olduğunu görebilirsiniz. Google chrome kaynaklı alınan hatanın çözümü için ise yapmanız gereken son işlemde cihazınızdan uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yapmanız olacaktır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda farklı bir sorun varsa bunu bize yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım sizi için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Windows 10 arka plan gri gözükmesin ve gelmesin
Önceki İçerikWindows 10 unmountable boot volüme hatası
Sonraki İçerikMax Payne 3 Sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here